Ekran Kartında Nvidia mı, AMD mi?

Sizce?

• Nvidia

Oy: 89 75,4%
  • AMD

Oy: 29 24,6%

• Oy verenlerin toplamı
    118
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tercihim AMD, neden mi ? Tekellik yapmıyor. Daha adam akıllı geliştirmediği teknolojiyi(Ray Tracing) piyasaya sürmüyor, FPS arttırdık manasına DLSS getirip güzelim oyunu 2010 grafiklerine indirmiyor.

Ayrıca teknolojide AMD daha düzgün iş yapıyor, yıllardır NVIDIA milleti keklerken AMD her zaman teknolojiye önem vermiştir, 7nm kartlar ile bunu görebiliyoruz.

Ayrıca bazı bilgisizler demiş ki;

Neymiş işte çok elektrik çekiyormuş, çekse nolur ya ? 50W fazla çekse faturan mı artacak gerçekten ? Farketmeyeceksin bile, ayrıca RX 590 çoğu testte GTX 1060 ile neredeyse aynı sıcaklıkta çalışıyor.

Orta & Alt segmentte AMD, üst segment tartışılır, iki firmanında atağı var şu an. Sadece AMD'mi NVIDIA'mı diye birşey yok, ne alacağına bağlı. Ayrıca firmanın birisi hem işlemci de üretiyor, diğeri sadece ekran kartı.

Ayrıca NVIDIA getirdiği, zaten(Büyük ihtimalle) daha önce birisinin yaptığı teknolojiyi kartına entegre edince hemen kartın fiyatını 2'ye katlıyor. Tamam, pahalısın ama artık bu iş kazık oluyor.
Aralarında bir yıl var, GTX 1050 ti 1080p'de orta profil kartı, sen kalkmışsın AMD fanboyluğu yapıp RX 570'i RX 580'i bu kartla yarıştırıyorsun. Boş boş gürültü yapıyorsun, bunlar aynı seviye kart değildir. GTX 1050 ti'ın rakibi olsa olsa RX 550 olur.
Segmenti farketmez, fiyatları aynı. Karşılaştırma oldukça doğru.

AMD düzgün driverlere sahip olduğunu iddaa etti, sizden kaynaklı olduğunu sanıyorum, ben daha hiç bir sorun yaşamadım sürücülerde.

Ayrıca emin olmadan araştırmayın, sadece sürücüyü kaldırıp kurduğunuzda çözülmedi diye driver kötü diyemezsiniz.

Ayrıca 1060-1070'ten de az sürücü sorunu görmedik değil.
Metnimi tam okusaydın görürdün. Update note kısmında bilinen hatalara( bu driverla olabilecek sorunlara) :
Rainbow Six Siege'de duvar patlatılınca veya C4 patlatılınca oyun çökebilir. Diyordu ve istisnasız çöktü.
Geçen gelen resmi güncellemede:
Battlefield V players may experience character outlines stuck on screen after being revived. Yazıyor.
Bana özgü değil, adamlar da kabulleniyor olabilecek sorunları. Böyle popüler oyunlara adam akıllı driver yapamadıklartını kabul ediyorlar.
Körü körüne savunup ya da yermeyelim.

Metnimi tam okusaydın görürdün. Update note kısmında bilinen hatalara( bu driverla olabilecek sorunlara) :
Rainbow Six Siege'de duvar patlatılınca veya C4 patlatılınca oyun çökebilir. Diyordu ve istisnasız çöktü.
Geçen gelen resmi güncellemede:
Battlefield V players may experience character outlines stuck on screen after being revived. Yazıyor.
Bana özgü değil, adamlar da kabulleniyor olabilecek sorunları. Böyle popüler oyunlara adam akıllı driver yapamadıklartını kabul ediyorlar.
Körü körüne savunup ya da yermeyelim.
En azından kabul ediyorlar, NVIDIA onu da kabul etmiyor. Ayrıca uyarıyorlar.

Hem R6S'yi oldukça çok oynadım, ben neden hiç patlamada çökme sorunu yaşamadım ? Büyücü değilim hani.

Tercih meselesi diye düşünüyorum. Tercihe etki edecek de bir çok sebep var. Fiyat en öncelik tercih biz Türk kullanıcılar olarak, çünkü dolar ile geliyor bize ve maaşımız böyle bir lüks için düşük.

Kendi hakkınız yense kendinizi bukadar savunamazsınız, bir markanın fanboyu olmak ne zormuş arkadaş. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı