Ekran Kartında Nvidia mı, AMD mi?

Sizce?

• Nvidia

Oy: 89 75,4%
  • AMD

Oy: 29 24,6%

• Oy verenlerin toplamı
    118
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen okuduğunu anlayamıyorsun, 7 sayfa millet yazı yazmış daha yeni anladım diyorsun. Uğraşamam boş iddalarla. :)

Bu hangi teknolojiler ile ilgilendiğinize göre değişir. Benim için her zaman görsellik ve çözünürlük önde olmuştur o yüzden Nvidia tercih ediyorum. Yazılım olarakta çok iyi destek sunuyor. AMD’nin bir kötü yanı Driver desteği orta segment için iyi değil. Şu an mesela orta segment kart alınacaksa RX 590 çok mantklı 1070’in Performansına yaklaşıyor hem de uygun fiyatlı. Ama AMD RTX’e şu anlık yaklaşmıyor ve çıkardıkları 7 nm’lik kartlarını daha ucuz beklerdim. 2080 ve 1080 ti neredeyse aynı performansı veriyorlar. Ve oyundan oyuna değişiyor. Ama Nvidia’nın avantajı hem RTX sunuyor hem de yazılım olarak desteği çoğu zaman devam ediyor. Eğer R7 100 $ ucuz olsaydı o zaman çok iyi bir kart olurdu. Soğutma konusunda referans olarak almadığım için ve MSI’ın twen frozr’ı çok iyi bir iş başardığından dolayı sıcaklık dert edilecek bir şey olmuyor.

En azından kabul ediyorlar, NVIDIA onu da kabul etmiyor. Ayrıca uyarıyorlar.

Hem R6S'yi oldukça çok oynadım, ben neden hiç patlamada çökme sorunu yaşamadım ? Büyücü değilim hani.
Nvidia'nın driver sorunlarında bilmediğimiz/anlatılmayan şeyler var yani. Bilmediğimiz ama olduğuna inandığımız şeylere göre kanaat getirelim.

Bu arada Amd rx 480 ekran kartımda yine sorun. Monitörüm 144 hz freesync destekli. Viewsonic xg2401. Rainbow Six Siege, Bf5 ve Pubg'de anlık saniye saniye takılıyordu. Format attım düzelmedi. Windows ve office yazılımım orjinal, korsan birşey kurulu değil. Msi Afterburner ve Hwmonitor ile takip ettim herşey normal.
Hatta öyle abarttı ki monitöre görüntü vermeyi kesti.
Discord'da arkadaş bende de oldu dedi (RX 580 ekran kartı). Amd freesync'i kapattım düzeldi dedi.
Düzelmeye başladı. Pc'yi kapattım. Yarım saat sonra açınca kendine tam gelmiş bilgisayar.

AMD zaman zaman F/P olur şu anki RX serisi veya zamanında 79xx serisi fakat her zaman neredeyse Nvidia'dan daha fazla güç çekmiştir ve ısınmıştır. Nvidia sabit ve stabil olarak aynı FPS verir iPhone gibi düşünün şuanda GTX 970 980 hala taş gibi kartlardır mesela. Bu yüzden ne yazık ki Nvidia.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt Segment olarak AMD veya NVİDİA fark etmez.
Orta segment olarak AMD
Ama üst segment olarak NVİDİA

Bana bak adam gibi konuş sen haddini. ! Ben yeminle tenezzül edip okumadım bile yazdıklarını, fanboysan kendine fanboysun senin ne haddine benim kararımı eleştirmek. Birdaha laf atma seninle zaman öldüremem ben.
Ya işte o yüzden bu gereksiz fanboy meselesi dönüyor. İnsanca yazdıklarımı okusaydın fanboy demezdin aksine desteklerdin. Halbuki ne Nvidia ne AMD fark eder bütçem neyse onu alırım marka değil model alırım dedim. Bana en ucuza en iyi performansı ve desteği veren neyse onu alırım dedim. Ne AMD'yi ne Nvidia'yı savundum ben. Ama sen mesajları okumadığın için şu an çok boş yere beni suçladığının farkında değilsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı