Ekran kartında AMD mi, Nvidia mı?

amd fiyat performans gibi gözükebilir ama aslında o bir elektrik canavarıdır. Üç-beş kuruş az verip ucuza aldığınız kartı, her ay elektrik faturasından misliyle ödettirir. Yani ucuza amd ekran kartı almak, taksikle öder gibi elektrik faturasıyla nvidia ekran kartının parasını ödeyip, daha düşük performansta oyun oynamaya benzer. arada 7870XT gibi efsaneler çıkartarak harcattığı elektiriğin hakkını verse de ve GTX 960 gibi 2015 yılında çıkmış orta seviyenin üstüne tırmanan bir kartta 128 bit gibi bir değer vererek 700TL'de amd'nin R9 380'ini tek alternatif olarak çıkartan nvidia'nın istisna saçmalıkları olsa da genel tavsiyem para biriktirip Nvidia ekran kartı alın. Dolar düşüyor, GTX 970'in fiyatının 900TL civarına düşmesini beklemekte yarar var.

amd fiyat performans gibi gözükebilir ama aslında o bir elektrik canavarıdır. Üç-beş kuruş az verip ucuza aldığınız kartı, her ay elektrik faturasından misliyle ödettirir. Yani ucuza amd ekran kartı almak, taksikle öder gibi elektrik faturasıyla nvidia ekran kartının parasını ödeyip, daha düşük performansta oyun oynamaya benzer. arada 7870XT gibi efsaneler çıkartarak harcattığı elektiriğin hakkını verse de ve GTX 960 gibi 2015 yılında çıkmış orta seviyenin üstüne tırmanan bir kartta 128 bit gibi bir değer vererek 700TL'de amd'nin R9 380'ini tek alternatif olarak çıkartan nvidia'nın istisna saçmalıkları olsa da genel tavsiyem para biriktirip Nvidia ekran kartı alın. Dolar düşüyor, GTX 970'in fiyatının 900TL civarına düşmesini beklemekte yarar var.

Sıfır GTX970 hiçbir zaman 900 TL olmaz. Düşeceği en düşük rakam 1100 TL civarı olur.

Nvida dır çünkü nvdianin kendine özgü shadow play video çekme programı var.
Bunu amd bir ekran karti ile değişmem.
Üstelik yeni çıkacak pascal mimari ile nvida tamamen sektörün lideri olacak kendi görüşümle

Bende 2.5 yıl boyuncu AMD 7850 kullandım. Bir sıkıntısını görmedim ama zaman geçtikçe ömrü de bitiyor gibi bir his veriyor insana yeni çıkan oyunlarda "biraz yavaşla" dercesine sitem ediyordu sistemim. Şu an için Nvidia Msi Gtx 970 100 me kullanıyorum. İşlemci bakımından da intele geçiş yaptım. Amd ile Nvidia arasında bana göre baya fark var. AMD gittikçe kötüleşiyor geçen çeyreği zararla kapattılar diye bir makale okumuştum. Paranız varsa Nvdia alırsınız. Yoksa AMD alırsınız ama iyi birşeylerini seçin arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı