Sınıfta kalma sistemi nasıl işliyor?

Hocam biraz önce attığım Microsoft Bing şeyine bakarsanız görürsünüz. Orada her şey en basit şekilde anlatılmış. Ayrıca sizin dediğin 9. sınıflar için geçerli şeyini başkalarından da duydum ancak bizim hocalarımız öyle bir şey söylemedi.
Canım kardeşim şu meb'in yayınladığı yazıyı okursan göreceksin ki yeni sınıfta geçme sistemi sadece 9. sınıflarda geçerli, arkadaş 10. sınıf dolayısıyla eski sistem işliyor onun için. Eski sistemde ise ağırlıklı ortalaman 50'den fazlaysa direkt sınıfı geçiyorsun.

Canım kardeşim şu MEB'in yayınladığı yazıyı okursan göreceksin ki yeni sınıfta geçme sistemi sadece 9. sınıflarda geçerli, arkadaş 10. sınıf dolayısıyla eski sistem işliyor onun için. Eski sistemde ise ağırlıklı ortalaman 50'den fazlaysa direkt sınıfı geçiyorsun.

Teşekkürler hocam çoğu kişi 3 dersten kalırsan sınıfta kalırsın diyordu emin olmak için sordum.

Teşekkürler hocam çoğu kişi 3 dersten kalırsan sınıfta kalırsın diyordu emin olmak için sordum.

Hocam o attığınız PDF hala geçerli değil mi değişiklilik olmadı.

Abicim eski bu.
Siz eski sistemdesiniz yani eğer genel ortalamanız 50'nin üstündeyse kaç dersten kalırsanız kalın sınıfı sorumluluğa kalmadan geçiyorsunuz. 3 ders ve 6 ders kuralı 9. sınıflar için geçerli.

Kaynak
Günlerdir düzgün bir şey arıyorum, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı