Stok fandan kaynaklı ısınma problemi nasıl çözülür?

ahmet004

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RX6600
Anakart
Gigabyte A520M H
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Kullanmış olduğum sistem daha 1.5 yıllık fakat AMD Adrenalin güncellemesi sonrasınında ısınma problemi oluyor eski sürüme güncelledim fakat Valorant'ta bile anlık drop gelip FPS bir anda 200'e düşüyor format atmayı düşünüyorum ama pek fazla format işinden anlamıyorum. Windows ayarlarından sıfırlasam yeterli olur mu bir de önerebileceğiniz kule tipi fan ve termal macun olursa sevinirim. Bir de BIOS güncel değil

5600'e stok soğutucu yetmiyor maalesef, bir nebze soğutabilirsiniz o yöntemlerle ama o da yetmez. En mantıklısı yeni bir kule tipi veya sıvı soğutucu almak, bana kalırsa kule tipi alır geçerim, sıvı soğutma fazla kalır.

5600'e stok soğutucu yetmiyor maalesef, bir nebze soğutabilirsiniz o yöntemlerle ama o da yetmez. En mantıklısı yeni bir kule tipi veya sıvı soğutucu almak, bana kalırsa kule tipi alır geçerim, sıvı soğutma fazla kalır.

Bir de AMD uygulamasında derece sanki fazla gösteriyor gibi hissedilen daha az bence.

cs oynuyorum fps 400 anlık kayıp yok sadece valorantta oluyor

adrenalin uygulamasanında anlık olarak 65 dereceden 50 ye düşebiliyor bu normal mi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı