Türkiye'ye tavsiyeler

Sen o konulara dair ne biliyorsun? Belki uzaktan eğitim ile kavramışsındır ama bazıları için öyle değil yazın nereden ders görsem diye telaş içindeyim dershaneler çok pahalı en azından 2 günlüğüne okula gidebileceğim.

8 gün okula giderek ne öğreneceksin? Bu arada 2 Temmuz'a kadar okul devam edecek buna göre hesapladım ve en fazla 8 gün gidebileceğiz. Açıkçası ben 8 gün için boşuna kendimi riske atmayacağım.

8 gün okula giderek ne öğreneceksin? Bu arada 2 Temmuz'a kadar okul devam edecek buna göre hesapladım ve en fazla 8 gün gidebileceğiz. Açıkçası ben 8 gün için boşuna kendimi riske atmayacağım.

Sizin planınız nedir sanırım benimle aynı durumdasınız yazı nasıl değerlendireceksiniz konuları telafi edeceksiniz?

Öncelikle ilk 2 maddeyi uygula. Diğerleri çözüme kavuşacaktır. Sonrasında da alttaki maddeleri uygula.
Sadece okulda eğitim alarak ayda binlerce dolar kazanabileceğini düşünen gençlerine rehber öğretmenleri yoluyla bunun imkansız olduğunu anlat.
Aklınca kendi siyasi görüşünden değil diye katma değer üretenleri gömen ahmaklara müsamaha gösterme.
Birkaç tane iş adamından daha büyük olan 85 milyonluk Türk milletini dikkate al.
Gençlere Amerika veya Avrupa'ya iltica ettiklerinde Türkiye'de olduğundan daha iyi bir yaşam süremeyeceklerini anlat. Türkiye'de vasıfsızsın Amerika'da önüne kırmızı halı sermeyecekler garson bile zor olursunuz. Okuduğunuz okulun bile geçerliliği yok 15 yaşındaki Amerikalı sizden daha vasıflı sayılıyor. Üniversite mezunu adamlar bile garson olmak için kılı kırk yarıyor.
Karşılıksız 1. sınıftan üniversite son sınıfa kadar öğrencilere hayatını idame ettirecek kadar burs ver. Başarılı olmayanın önünü kes. Herkes üniversiteye gitmesin.

Bu öneriler güzel de başta doğru düzgün birisi olmadığında ne fayda? Başa düzgün birisi gelir düzgün işler yapılır ise zaten bunlar kendiliğinden gelecektir.

Bir şirketin yönetimine hırsızları topladığında, çalışanlar düzgün iş yapsa da o şirket batar.

Türkiye'ye ne tavsiye etmek istersiniz? Ben başlayayım.

1-Özgürlüğü sağla.
2-Hukukun üstünlüğünü sağla.
3-Rekabet ortamı içinde serbest piyasayı sağla.
4-Sınırlı devleti sağla.
5-Bireye önem ver.
6-Bilime önem ver.
7-Dogmatik değil sorgulayıcı eğitim sistemini sağla.
8-AB-ABD ile iyi ilişkiler kur.
9-Yüksek teknolojili mal üret.
10-Faiz sebep, enflasyon neticedir deme!
11-Vergi politikanı değiştir.
Apartman değil, orman, yeşil alan, park yap.

Geri
Yukarı