Türkiye'ye tavsiyeler

Ben bu olaylardan ultra anlamam ama adam akıllı bir hükümet gelirse diye bir şeyler yazayım.

Ülkeden mühendis falan değilse göçmenlerin neredeyse tamamını yolla zira Afgan, Arap gibi milletlerden insanlar ortalığı mahvediyor. Siyahi agalar pek göze
batmasa bile son zamanlarda olayları abarttılar gibi duruyor.

Cami yapma artık. Gerekenden fazla cami var ve çoğu baştan savma inşa edilmiş. Sadece minare dikilmiş sıvası yapılmamış camiler bile gördüm. Eldeki kritik yerlerdeki camiler restore edilip gereksiz yerlerdeki camiler günah mıdır bilmem ama halka hizmet kapsamında okula, huzurevine falan dönüştürülebilir.

Gereksiz apartmanvari üniversitelerin icabına bak. Adam dağa üniversite yapmış millet helikopterle gidecek herhalde.

İmamhatipler her ile sadece 1 tane falan yapılsın. Kuran okumak isteyen camilere yönelebilir. İmamhatip lisesini iyi zannediyorlar ama orada okuyan arkadaşlarım Allah’a sövüyor.

Eğitim sistemi komple değişsin. 6 yaşındaki çocukları matematik öğretmeye çalışıp kafasına vurmak yerine nerede ne yapmasını öğretip sevin.

Din dersi isteğe göre katılmalı olsun. Dinde zorlama yoktur. Sırf bu ders yüzünden ateist olacak arkadaşlar tanıyorum.

Nüfus konusunda tam bir şey diyemem ama 80 milyonu aşmamak gerekirdi diye düşünüyorum. Millet 9 çocuk yapıp sokağa salıyor ceremesini biz çekiyoruz. En fazla 2 3 çocuk yapmak olsun ve okulda cinsel eğitim verin. Kondomu balon zanneden ahmaklar var. Zaten bastırılmış cinsellik yüzünden çokça vaka yaşanıyor.

Ülkeyi yönetenler sarayda yaşamasın. Gideri kendi cebinden çıksın. Milletvekili ve cumhurbaşkanı gibi siyasilerin maaşları 2 3 kat düşsün. Yolsuzluk tarzı olayları yazmama gerek bile yok.

Derhal hayvan hakları yasası çıkarılsın. Her hafta öldürülen kedi köpek haberleri görmekten psikolojim bozulacak. Tabii bundan önce insan hakları yasası da çıkarın zira şu an ülkemiz böyle bir şeye sahip değil.

AB’ye katıl.

İnsanların Akdeniz, Marmara, Ege tarzı bölgelere göçmesini engelleyecek yatırımlar yap.

Arapça tabelaları vesaire yasakla.

Bu yazılar 15 yaşındaki bir ergen olan bana ait. Bir batı avrupa ülkesinde genç olsam aşımı olup arkadaşlarımla bonfile yedikten sonra gezerdik. Ama Türkiye sınırlarında olduğum için ne gezecek param var ne vurulacak aşım. Birazdan gözlerimi 1.25 derece miyop eden bilgisayarda oyun oynayacağım zira hobi dahi edinemiyorum.

Hocam bu yazdıklarınız her ne kadar iyi olsa da direk olacak şeyler değil. Ayrıca piyasanın tamamen özele yakın olması mümkün değil, hele ki Türkiye gibi bir ülkede.
Yani ekonomik bir kalkınma olmadan yüksek teknoloji üretimini nasıl sağlayacaksınız ? Ya da devleti bireyden ayrı tutarsanız ülke birliğini nasıl sağlayacaksınız ? Bu birlik olmadan yukarıda yazılan gelişmeler sağlanabilir mi cidden ? Daha saymama gerek yok çünkü birisi olmadan diğerleri de olmuyor neredeyse...

Bu öneriler güzel de başta doğru düzgün birisi olmadığında ne fayda? Başa düzgün birisi gelir düzgün işler yapılır ise zaten bunlar kendiliğinden gelecektir.

Bir şirketin yönetimine hırsızları topladığında, çalışanlar düzgün iş yapsa da o şirket batar.
Başa düzgün biri gelecek diye medet umarak ülke gelişmez. Hukukun üstünlüğünü, özgürlükleri sağlarsan zaten başa gelen adam en ufak hatasında yargıda şutlanır.

Umudunuzu gelecek olan "o" kurtarıcıya bağlamayın, İsa'yı mı bekliyorsunuz?

Başa düzgün biri gelecek diye medet umarak ülke gelişmez. Hukukun üstünlüğünü, özgürlükleri sağlarsan zaten başa gelen adam en ufak hatasında yargıda şutlanır.

Umudunuzu gelecek olan "o" kurtarıcıya bağlamayın, İsa'yı mı bekliyorsunuz?

Şu anki durum nedir? Sorun baştaki. Oraya düzgün birisi gelirse diğer yerler zamanla düzenlenir.

Hukukun üstünlü özgürlüklerden bahsediyorsunuz. En ufak hatasından yargıda şutlanır diyorsunuz. Hakkaten siz ne diyorsunuz?

Bu bir kademedir. Şu anki durumdan bi habersiniz. Şimdi diyelim ki seçim oldu. Aynı kafada birisi geldi. Neyin hukukundan özgürlüğünden bahsedeceksiniz?

"Başa düzgün biri gelecek diye medet umarak ülke gelişmez." Gelişir.
Çiftçiye yerli tohumu yasaklayan kim?
Bu halkın üzerine vergi üstüne vergi yükleyen kim?
Fabrikaları satan kim?
Fabrika yerine yol köprü yaptık deyip üzerine güvence veren kim? Giden paralar bizim. Para olmayınca ülkenin gelişeceğini mi sanıyorsunuz?

Başa düzgün birisi der iken siz tabii tek kişi olarak algılarsınız şimdi. Bu bir ekip işidir. Herkes işini yapar ise ülke gelişir. Tabii baştaki tek kişinin doğru yönlendirmesi yani politası ile.

Son olarak düşünün gözlemleyin öyle yazınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Şu anki durum nedir? Sorun baştaki. Oraya düzgün birisi gelirse diğer yerler zamanla düzenlenir.

Hukukun üstünlü özgürlüklerden bahsediyorsunuz. En ufak hatasından yargıda şutlanır diyorsunuz. Hakkaten siz ne diyorsunuz?

Bu bir kademedir. Şu anki durumdan bi habersiniz. Şimdi diyelim ki seçim oldu. Aynı kafada birisi geldi. Neyin hukukundan özgürlüğünden bahsedeceksiniz?

"Başa düzgün biri gelecek diye medet umarak ülke gelişmez." Gelişir.
Çiftçiye yerli tohumu yasaklayan kim?
Bu halkın üzerine vergi üstüne vergi yükleyen kim?
Fabrikaları satan kim?

Başa düzgün birisi der iken siz tabii tek kişi olarak algılarsınız şimdi. Bu bir ekip işidir. Herkes işini yapar ise ülke gelişir. Tabii baştaki tek kişinin doğru yönlendirmesi yani politası ile.

Son olarak düşünün gözlemleyin öyle yazınız.
Başa biri gelir popülist söylemler ile sana onu bunu tanıyacağını söyler, herkesten oy alır. Bir süre sonra söylediklerinin dışına çıkmaya başlar ve otoriter başkanlık rejimine dönüşür. Tanıdık geldi mi?
Birinin ilk dediğim ve senin dalga geçtiğin şeyleri başa gelerek yapması neredeyse imkansız Türkiye sınırları içinde. Hiçbir lider sana özgürlüklerinizi kısıtlayacağım demez, hiçbir lider sana hukuksuzluk yapacağım demez. Sürekli başa gelecek adam şöyle olursa başa gelecek adam böyle olursa diye İsa'yı beklersen ülkeyi yüzlerce sene sadece partinin adının değiştiği ama rejimin aynı kaldığı bir döngünün içine sokarsın. Ben ne dediğimi biliyorum, sen biliyor musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı