1.0 ve 0.9 atmosferik benzinli motor çeker mi?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Piyasada garip bir hal var 0.9 TcE 1.0 TcE 65 bg tarzı motorlar türedi ve bunlar 3 silindirli benzinli ve atmosferik. (Edit:TCE Turboymuş.) Böyle bir arabayı uzun yolda tercih eder miydiniz? 4 kişi atsan ölümden beter eder herhalde.

Son düzenleme:
4 Kişi, uzun yolda bir de yük olacak. Asla tercih etmezdim. 1.4 bile bazen zor çıkıyordu.

Bahsettiğin motorlar turbo beslemeli öncelikle, atmosferik değil. Motor hacimleri küçülse de bahsettiğin motorlar ortalama 1.6 atmosferik bir motor kadar hatta daha fazla beygir ve tork veriyor. Ayrıca bu tork turbo sayesinde daha düşük devirde geldiği için çekiş konusunda daha iyi bile denebilir. O yüzden öyle öldüm bittim denecek halde değiller.

4 kişi binip 3 kişi kürekle aracı itleyip diğeri direksiyon kontrolü yapılacaksa alınır. Haricinde alınmaz. (Konyada değilsen hiç alınmaz.)

Bahsettiğin motorlar turbo beslemeli öncelikle, atmosferik değil. Motor hacimleri küçülse de bahsettiğin motorlar ortalama 1.6 atmosferik bir motor kadar hatta daha fazla beygir ve tork veriyor. Ayrıca bu tork turbo sayesinde daha düşük devirde geldiği için çekiş konusunda daha iyi bile denebilir. O yüzden öyle öldüm bittim denecek halde değiller.
TCe de var SCe de.
SCe atmosferik.

Piyasada garip bir hal var 0.9 TcE 1.0 TcE 65 bg tarzı motorlar türedi ve bunlar 3 silindirli benzinli ve atmosferik. Böyle bir arabayı uzun yolda tercih eder miydiniz? 4 kişi atsan ölümden beter eder herhalde.
1.0TCe bile 4 kişi yükte bagaj doluysa rampada çok bağırıyor haberin olsun. Eğer 1.3 TCe alamıyorsan 1.5dCi bak.

Araba çeksin diye biraz basıyorsun bastıkça yakıyor. Pek hız beklentin yoksa ayağımı kessin diyorsan alınır. Arkadaşımda 0.9 cilo vardı bende 1.3 punto, çeksin diye bastığı için benden çok yakıyordu.

1.4 atmosferik 100HP Kia Rio kullanıyoruz yokuşta 1 kişi iken bile gitmiyor bazen 1.0 yine iyi ama 0.9 pek sıcak bakmıyorum.

Araba çeksin diye biraz basıyorsun bastıkça yakıyor. Pek hız beklentin yoksa ayağımı kessin diyorsan alınır. Arkadaşımda 0.9 cilo vardı bende 1.3 punto, çeksin diye bastığı için benden çok yakıyordu.
Türkiye için uygun makine değil bunlar. Dağ bayır her yer.

1.0 SCe atmosferik hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı