1-1.5 senede yazılımda iyi bir seviye gelinir mi?

Sıfırdan diyor hocam, sıfırdan 1 haftada dil öğrenen varsa gelsin NASA'da stajyer falan olsun. Programlama geçmişi falan da olmadığı için mantığını öğrenmesi de gerekecek. Bizim üniversitedeki programlama derslerinde bile millet deli gibi zorlanıyor. Hele hele 1 saatle olacak iş bile değil. Bu benim fikrim tabii.

Konusunu da şimdi açtım. Döngülere kadar rahat döngülerde biraz zorlanır ondan sonra yokuş aşağı gitmek gibi. Bir dile 1,5 yıl çalışırsan senior falan olursun herhalde.

Arkadaşlar selam 1 saat temsili gibi bir şey aslında başlangıç olarak 1 saat düşünün 1 ay boyunca sonra 4-5 saate bile çıakr yazım yanlışı olmuş kbyın bu düzeltmeden sonra tekrar cevaplar mısınız?
Günde 4-5 saat güzel bir süre ancak ne kadar dayanabileceksiniz? 8 senedir programlama ile uğraşıyorum ve tecrübe de edindim, günde oturup 6 saat da aralıksız kod yazabiliyorum, bir hata çıkınca daralıp 1 saatte de bırakabiliyorum. Azminize bağlı biraz. Aynı zamanda hemen sonuç verecek diye bir şey yok, emek ister programcılık.

Konusunu da şimdi açtım. Döngülere kadar rahat döngülerde biraz zorlanır ondan sonra yokuş aşağı gitmek gibi. Bir dile 1,5 yıl çalışırsan senior falan olursun herhalde.
Valla 3 yıldır Javascript yazıyorum hocam daha olamadık ama hayırlısı :) Olay döngü falan da değil bu arada, işin içine girerseniz anlarsınız.

Günde 4-5 saat güzel bir süre ancak ne kadar dayanabileceksiniz? 8 senedir programlama ile uğraşıyorum ve tecrübe de edindim, günde oturup 6 saat da aralıksız kod yazabiliyorum, bir hata çıkınca daralıp 1 saatte de bırakabiliyorum. Azminize bağlı biraz. Aynı zamanda hemen sonuç verecek diye bir şey yok, emek ister programcılık.
hocam 23 yaşındayım çok mu geç sizce yazılım için geç kalmışlıık hissi var içimde ? tek endişem bu valla geç kalmışlık hissi yaş olarak

Yok hocam geç değil, hiçbir şey için geç değildir.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için ben hiç bilmiyorum yazılımı neredn başlamalıyım veya hangi kurstan bana bir rehber tarzında tavsiye ettiğiniz yazı veya sizin söyleceğiniz şeyler var mı? Hiç bilgim yokta başlangıç için

Alakası yok hocam yaşın bir önemi yok ki öğrenmek isteyen insan öğrenir başarılı da olur her yaşta siz merak etmeyin.

Teşekkkürler dostum

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için ben hiç bilmiyorum yazılımı neredn başlamalıyım veya hangi kurstan bana bir rehber tarzında tavsiye ettiğiniz yazı veya sizin söyleceğiniz şeyler var mı? Hiç bilgim yokta başlangıç için
Ne yapmak istediğinize bağlı. Uygulama mı geliştireceksiniz, oyun mu, web mi?

Geri
Yukarı