1.4 Fire 95 HP Egea 2023 alınır mı?

Gerek yok 1.3 TCe var.
Benzer paralara göre karşılaştıracaksın. Egea sedan urban 1.4 ve clıo joy 1.0 sce.
Performans karşılaştırması;

Egea 0-100: 11.8 saniye
Tork: 127
Son hız: 186
Vites: Manuel 6
Motor gücü: 95

Clıo 0-100: 17.1 saniye
Tork: 95
Son hız: 160
Vites: Manuel 5
Motor gücü: 65

Ekran Görüntüsü (765).png
Ekran Görüntüsü (766).png

+ Donanım olarak clıo joy arka camlar merdaneli 😆.
Ekran Görüntüsü (768).png

Son düzenleme:
Egea ile ilgili bütün soruları bana sorabilirsiniz.Eki Görüntüle 1767007
Alınması gayet mantıklıdır.
Çok hız düşkünü olan birisi değilim şehir içinde sakin kullanırım şehir dışında da 140 150 de sıkıntı çıkarmasın yeter açıkcası aman aman uçsun kaçsın istemiyorum.
1.4 95 hp urban az bir farklı bir de bu model var görüşleriniz nedir acaba

Çok hız düşkünü olan birisi değilim şehir içinde sakin kullanırım şehir dışında da 140 150 de sıkıntı çıkarmasın yeter açıkcası aman aman uçsun kaçsın istemiyorum.
1.4 95 hp urban az bir farklı bir de bu model var görüşleriniz nedir acaba
Güzel model hocam. Urban veya Lounge alın. Easy biraz fazla boş.

2023 model arabaların fiyatlarından haberi olmayan insan evlatları hemen yorumu yapıştırıyor. İşin özü bu paraya sıfır araç sahibi oluyorsunuz ve 5 sene boyunca masrafsız kafanız rahat oluyor. Sürekli şehirler arası yol yapıyorsanız bu araba sizi üzer. Ama tatilden tatile şehir dışına çıkacaksınız 1.4 motor olmasının bir önemi yok. Geçen gün tuzladan kadıköye 1 buçuk saatte gittim. Şehir içinde aracın 5 bin motor olsa dahi bir anlamı yok. Bu araçlarda yağ soğutucusu yok. Yağ buharlaşarak motorda kayba uğruyor. Kitapçığı okursanız içinde eksiltme yaptığı yazıyor. Genelde kullanıcılar motor yağını opar değil de başka marka ile değiştirerek çözüm buluyorlar. Yılda 15-20k yol yapmayacaksan LPG taktırmaya gerek yok. Alırken tek önemli husus urban ya da lounge pakat seç. Oyuncakları çok. Rahat edersin. 520 litre bagajı var. Dünyaları alıyor. Bence parasına göre alınır. Param olsa gider Volvo alırım. Yoksa Egea'yla yola devam ederim.

Fiyatına göre gayet yeterli. 1.4 ü beğenmediyseniz 1.6 multijet alabilirsiniz. O fiyatlarda en fazla bu motor var sıfır olarak.
Dizel araç alınmaz.
Bende 1.2 Turbo TCe Mercedes & renoult & Nissan ortaklığında geliştirilen motor var klima ful bagaj Full otopark çıkışlarında gram kesilme yok ama bu arabalarda var diye duydum motor olarak performans ve verimlilik için üzer. Asla LPG takılmaz bunları göz önünde bulundurun. Araç 1350 ton ağırlığında qashqai.
Hocam o motor 1.3 TCe. 1.2 TCe o kadar iyi değil. Renault'un kendisi bile önermiyor. Megane 4 1.3 TCe kullanıyoruz. Soru varsa alabilirim.

1.4 95 hp urban az bir farklı bir de bu model var görüşleriniz nedir acaba?
2021'de Egea makyajlandı. Cross ve Cross wagon gövde tipleri eklendi.
Sedan için konuşursak urban paket standart bütün donanımlara neredeyse sahip.
4 cam otomatik, 7 inç tablet ekran, dijital klima, full led farlar, park sensörü, geri görüş yok ama sonradan taktırılabilir, 6 hava yastığı. Sis farları var.

Araba bayilerde zor bulunuyor sıra beklemen lazım. 2. elde sıfırdan 100.000₺ daha pahalı satıyorlar gerek yok.

Opsiyon olarak 7 inç hayalet ekran ve 10 inç büyük multimedya alınabiliyor. Ayrıca alacaksınız 100.yıl paket alın.

2021'de Egea makyajlandı. Cross ve cross wagon gövde tipleri eklendi.
Sedan için konuşursak urban paket standart bütün donanımlara neredeyse sahip.
4 cam otomatik, 7 inç tablet ekran, dijital klima, Full LED farlar, park sensörü, geri görüş yok ama sonradan taktırılabilir, 6 hava yastığı. Sis farları var.

Araba bayilerde zor bulunuyor sıra beklemen lazım. 2. elde sıfırdan 100.000₺ daha pahalı satıyorlar gerek yok.

Opsiyon olarak 7 inç hayalet ekran ve 10 inç büyük multimedya alınabiliyor. Ayrıca alacaksınız 100.yıl paket alın.

Urban a sonradan orijinal geri gönüş kamerası takılamıyor. Taktıramadım ben.

Geri
Yukarı