1.5 aydır bulk yapan birisi için beslenme

nickbender14

Decapat
Yer
Nigerian
Merhaba arkadaşlar. Belirttiğim gibi 1.5 aydır haftada 5 gün olmak üzere yoğun 2 bacak, 3 gün üst vücut şeklinde antrenmana gidiyorum. Uzun olduğum için biraz kilosuz gözüküyorum (yağ oranım %20 civarı). Dinlenme ve spor egzersizimde bir sorun yok, protein tozu ve kreatin de kullanıyorum fakat diyet konusunda biraz sorunum var. Diyet olarak sadece kahvaltımı güzel yapıyorum (yeşillik, 3-4 yumurta ve 4 kepekli ekmek) diğer öğünlerde de annem ne yaparsa onu yiyorum. Sizce kas kaybı ya da kasların büyüme oranında bir azlık olur mu? (hedefim kilo vermek değil kas kazanmak kısacası)

Hocam sorduğunuz soruyu anlamadım, kaç kalori aldığınızı bilmeden bulk yapılmaz. Ayrıca boyunun uzun olduğunu söylemişsin tam kilo ve boy bilgisi verir misin? Yeterli proteini tükettiğinden emin ol, 80 kiloysan en az 110 gram protein almaya çalış günlük, karbonhidratı söylememe gerek yok zaten yiyebildiğin kadar makarna pilav ye.

Hocam sorduğunuz soruyu anlamadım, kaç kalori aldığınızı bilmeden bulk yapılmaz. Ayrıca boyunun uzun olduğunu söylemişsin tam kilo ve boy bilgisi verir misin? Yeterli proteini tükettiğinden emin ol, 80 kiloysan en az 110 gram protein almaya çalış günlük, karbonhidratı söylememe gerek yok zaten yiyebildiğin kadar makarna pilav ye.
Bu kadar protein tüketilmesi gerektiğinden emin misiniz? Youtubede izlediğim bir doktor yağsız vücut ağırlığınıza göre almanız gereken protein miktarını hesaplabilirsiniz demişti. En az 1.6 katı demisti sanırım..

Bu kadar protein tüketilmesi gerektiğinden emin misiniz? Youtubede izlediğim bir doktor yağsız vücut ağırlığınıza göre almanız gereken protein miktarını hesaplabilirsiniz demişti. En az 1.6 katı demisti sanırım..
Hocam kilosunu belirtmediği için yapabildiğim çıkarım bu kadar. %20 yağ oranı olduğunu söylemiş sadece. Benim yağ oranım %13 kilom 82 günlük 160 gram tüketiyorum genellikle. Konuyu açan arkadaşın söylediğine göre günlük 70 gram bile alamıyor muhtemelen. Supplemente paraları döküp beslenmeyi umursamamak ilk defa gördüğüm bir şey.

Son düzenleme:
Hocam çok karmaşık yazmışım hangi kafayla yazdığımı bilmiyorum denizden herhalde. Kilom 71, boyumda 1.86 falan. Skinny fat durumundan yavaşca çıkıyorum spora başlamadan önce hafif bir skinny fat durumum vardı. Beslenme konusundada olabildiğimce proteinli beslenmeye çalışıyorum. İşlenmiş et, tuz, şeker ve beyaz ekmekden uzak durmaya çalışıyorum bunların dışında annem ne yaparsa her şeyi yiyorum kreatini antrenmandan önce, protein tozunu antrenman sonrası kullanıyorum. Makro hesabı yapmıyorum ama haftaya başlamayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı