Spor yapan birisi okulda nasıl beslenmeli?

judge0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yaşım 16 boy 182 kilo 94 vke 29. Evet bayağı bayağı yağ tulumuyum. Cumartesi günü spora başladım ve Full body çalıştım. Sabahları 3 haşlanmış yumurta ve yeşillik akşamları ise tavuk pilav yiyorum. Öğlenleri ise okulda olduğum için ne yiyeceğim hakkımda fikrim yok. Günlük ne yemem hakkında fikir verirseniz sevinirim. Ayrıca fena şekilde kas ağrım var ve yarın spora gitmeyi planlıyorum ağrı varken gitmek mantıklı mı?

Düşük karbonhidrat, yüksek protein.
Antremana girmeden önce bol karbonhidrat yükle.
Glisemik endeksi düşük ürünler tüket.
Kardiyo yap.
Evet, git ama ağır çalışma. Hamlık ağırısı çekiyorsun, bir haftaya tamamen geçer.

Olabildiğince düşük kalori ile beslen. Şimdilik 1000 kaloriden fazla açık tutabilirsiniz fakat belli bir süre sonra 1000 kalori açığın altına düşün. Uzun zaman 1000 kalori üstünde açık bırakınca 10 seneye kadar yeme bozuklukları oluşuyor.

Kilon gereğinden fazlaysa çok karbohidrata yüklenme ve çok ağır çalışma. Vücudun ham olduğu için kas ağrının olması çok normal. 1 ay geçmeden ağrılar azalacak ve daha fazla çalışsan bile kasların ağrımayacak. Hatta tavuk pilav yemek yerine bir diyetisyene başvurabilirsin.

Geri
Yukarı