1.5 senede ülkenin geldiği hal

Yıllardır anlıyoruz ekonomi kötü. Biliyoruz bunu tek bilgin siz değilsiniz.

Ekonominin neden kötü olduğunu, devletin nasıl yönetilemediğini söylüyoruz zaten? Bunların ömürleri 2009 yılına kadardı ondan sonra herhangi bir fikir ile öne çıkamadılar.

2016'da birisi konu açmış, USD/TR 3 diye yakınmış :(
Ekonominin neden kötü olduğunu, devletin nasıl yönetilemediğini söylüyoruz zaten? Bunların ömürleri 2009 yılına kadardı ondan sonra herhangi bir fikir ile öne çıkamadılar.
Eğer bana herşeyin devletten kaynaklandığını doğru çıkaracak sağlam bir kanıt gösterirsen susacağım hocam. Cidden çok merak ediyorum. Tamam biliyoruz devletin hataları var ama asla gelişmiş bir ülke olamayacağız bu gidişle.

Yararlı bir konuşman varsa bekliyorum, herkes fiyatları sunuyor yok karşı komşusu yok ekran kartları. Yıllardır anlıyoruz ekonomi kötü. Biliyoruz bunu tek bilgin siz değilsiniz.
İlk olarak ben zaten en bilgin kişi olduğumu falan söylemedim. İkinci olarak, ben burada yazmazsam olanları herkes susacak, kimse sesini çıkartmayacak. Bu da devletin elini kolunu sallaya sallaya istediklerini yapmasına, bizim ses çıkaramamızı sağalacak. Ama eğer ben yazarsam, kişiler de kendi fikirlerini söyleyecek ve fikirlerini özgürce belirtebilecek, en azından ufacık da olsa cesaret alacak. Benim buradaki 2-3 cümlem hükümeti değiştirmez ama hükümetin değiştirilebilmesini sağlayabilir.

Bir çok kaynak sadece Türkiye için değil genel olarak bir ülkenin gelişme zincirini şöyle gösteriyor ;

Teknoloji ve Eğitim altyapısı - Girişimci ve Öğrenci çoğalması - Yeni şirketler - Vergiler ve İhracat - Ekonomik Büyüme ( ve burdan başa dönüyor )
İlk olarak ben zaten en bilgin kişi olduğumu falan söylemedim. İkinci olarak, ben burada yazmazsam olanları herkes susacak, kimse sesini çıkartmayacak. Bu da devletin elini kolunu sallaya sallaya istediklerini yapmasına, bizim ses çıkaramamızı sağalacak. Ama eğer ben yazarsam, kişiler de kendi fikirlerini söyleyecek ve fikirlerini özgürce belirtebilecek, en azından ufakcık da olsa cesaret alacak. Benim buradaki 2-3 cümlem hükmeti değiştirmez ama hükümetin değiştirilebilmesini sağlayabilir.
Kısmen haklısın. Ben sesini çözüm yollarıyla çıkarmanı tavsiye ediyorum. Yapıp yapmadığını bilmem ama genel olarak.

Hocam, siz en son karantinadaydınız sanırım. Nasılsınız, bi' sıkıntı var mı?
Bitti kardeşim, sağlık durumum iyi. Sadece tat ve koku duyularımı %75 oranında kaybettim. Kendi parfümümün kokusunu az çok alabilsem de yediğim 10 şeyden 8'i hala saman gibi geliyor... :D

Eğer bana her şeyin devletten kaynaklandığını doğru çıkaracak sağlam bir kanıt gösterirsen susacağım hocam. Cidden çok merak ediyorum. Tamam biliyoruz devletin hataları var ama asla gelişmiş bir ülke olamayacağız bu gidişle.

Öncelikle Devlet ile Hükumet'i karıştırmayalım hocam :) Biraz siyasetçilerin konuşmalarına ve gündeme bakarsanız zaten neyin ne olduğunu göreceksiniz. Bizim diğer komşu da yaşa takılmış, MHP'nin seçim vaatlerinden biri de EYT'lilerin sorunlarını çözmek idi ya. Seçimden sonra ortada bir şey yok, bunu söyledim ona. Ne yapayım, seviyoz veriyoz. Bu yani sebebi? Böyle düşünen insanların benim geleceğimin nasıl olacağını etkilemesi beni çok üzüyor. Mansur başkanın ne yaptığına bakabilirsiniz mesela, kendinden öncekilerin neler yaptıklarını bir bir döküyor da kendisi :)

Öncelikle Devlet ile Hükumet'i karıştırmayalım hocam :) Biraz siyasetçilerin konuşmalarına ve gündeme bakarsanız zaten neyin ne olduğunu göreceksiniz. Bizim diğer komşu da yaşa takılmış, MHP'nin seçim vaatlerinden biri de EYT'lilerin sorunlarını çözmek idi ya. Seçimden sonra ortada bir şey yok, bunu söyledim ona. Ne yapayım, seviyoz veriyoz. Bu yani sebebi? Böyle düşünen insanların benim geleceğimin nasıl olacağını etkilemesi beni çok üzüyor. Mansur başkanın ne yaptığına bakabilirsiniz mesela, kendinden öncekilerin neler yaptıklarını bir bir döküyor da kendisi :)
Mansur Başkanı biliyorum ve takdir ediyorum. O ayrı konu. Haklısın ara sıra karışabiliyor devlet ve hükümet farklı şeyler :)
Çok yorucu bir konu arkadaşlar. Takipten çıkıyorum. Umarım hedefleriniz gerçekleşir. Kafanızı dağıtacak şeyler bulursunuz. Kiminiz haklı da tabii. Yanlış bir cümlem olduysa özür diliyorum. Hoşçakalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı