1.5 yılda ne kadar vücut yapılır?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
17 yaşına girdim ve artık Gym'e başlamak istiyorum. Boyum 1.78 civarı, kilom 63, yağ oranım az, genetiğim nasıldır bilmiyorum. 11. Sınıfa geçtim 12. Sınıfın 2. Yarısında sınav dolayısıyla sporu olabildiğince azaltacağım. Tek hedefim estetik ve kendine güvenimi arttırmak. Şöyle bir 70-75 kg düzgün forma ulaşabilir miyim? Ayrıca yeni başladığım için sizin de önerileriniz olur mu? (Antrenmanlarda çok tekrar az ağırlık mı yoksa az tekrar fazla ağırlık mı vb?)

Gelişimin genetiğine kalmış 1.5 yılda ne kadar gelişebileceğini sana kimse görmeden söyleyemez ama beslenmene dikkat edip uykunu düzenli alırsan kas gelişimini desteklemiş olursun. Ağırlıklarını kendi egona göre değil 8 12 tekrar aralığında kaldırabilecek şekilde seç.

Gelişimin genetiğine kalmış 1.5 yılda ne kadar gelişebileceğini sana kimse görmeden söyleyemez ama beslenmene dikkat edip uykunu düzenli alırsan kas gelişimini desteklemiş olursun. Ağırlıklarını kendi egona göre değil 8 12 tekrar aralığında kaldırabilecek şekilde seç.
Teşekkür ederim. Günde en azından 7:30-8 saat uyumaya çalışıyorum. Peki protein tozu gibi ürünleri hangi safhada kullanmam gerektiğini sorabilir miyim?

Sen yeteri kadar tavuk gibi gıdalardan protein alıyorsan protein tozuna gerek yok. Antrenmanlarda ise hafif ağırlık seçme 7-8 tekrar çıkmayacak kadar ağırda seçme, kendine göre doğru ağırlığı bulmalısın en azından 10 tekrar çıksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı