1.70 boyda smaç basmak

BerkayOK

Hectopat
Daha fazla  
Boyum 1.67 1.70 olmasina ragmen filelere degebiliyorum. Sizce smac basar miyim? Yasim 12 daha uzayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 20 yaşındayım boy 170 gerçi ben lise 1 den sonra uzayamadım orası ayrı. Daha 10 sene boyunca uzamaya devam edeceksin rahat ol gece 12 den sonra mutlaka yat yatmadan önce 1 su bardağı süt iç basketbol devam et 1.85 i çok rahat görürsün 1.95'lere kadar bile çıkabilir de ben tavsiye etmem 1.85 dünyanın her yerinde ideal bence 1.75 altı örnek ben kötü duruyor erkek olarak boylarımız ama 1.90 üzeride çok kötü duruyor sırık gibi en iyisi 1.85. O yaşta 1.70 olmak bile çok uzun bir boy.

Sorunun cevabını vermeyi unuttum hikaye yazmaktan evet 13-14 yaşında çok rahat smaç basar 16 yaşından sonra zıplayınca pota ile aynı boya bile gelirsin.

Ben 12 yaşındayken 1.81'dim. Şu an 20 yaşındayım 1.98'im. Eğer boyunun uzamasını istiyorsan uykuna, yemeğine, kilona dikkat etmelisin. Uykuna kesinlikle ama kesinlikle dikkat etmelisin. Et ve süt ürünleri tüketebildiğin kadar tüketmelisin.

Ayrıca smaç basmak için acele etmemelisin. Eğer basketbol oynuyorsan yaşın daha çok genç ve önünde çok uzun bir yol var. İlk olarak yapman gereken oyunu 'gerçekten' öğrenmek ve antrenmanlara sadık kalmak. Su akar yolunu bulur...

Basketbolla ilgili bir sorun olursa sana her zaman yardımcı olabilirim, bana ulaşman yeterli.

Filelerin neresine değdiğin, ve değdiğin filelerin standart potada olup olmaması da önemli. Benim yaşım 18 ve 1.93 boyundayım; bundan 4 yıl önce 1.84 falandım. Kilo vermemin smaç basmamda çok büyük etkisi oldu -sakatlanmama da etkisi oldu :LOL:- Eğer kilo sıkıntın yoksa; bacak kaslarını güçlendirmene, uykuya, beslenmene dikkat etmelisin. Bir gün elbet basarsın. Erken yaşta başlaman büyük avantaj.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı