14 yaşında smaç basmak imkansız mı?

Bende 14 yaşındayım boy 182 ayakabıyla 185 oluyor 3.05'e deyiyorum asılıyorum (yaklaşık 40 dk falan ısınıyorum yoksa değemiyorum) ama smaç için sanırım 6 7 santim daha zıplamam lazım bir de ellerin büyük olması önemli bu arada genetik şeyine gelirsek benim bacak boyu normal gövde normal kollarım ise uzun ve bacak kaslarım hiç çalışmama rağmen calflar çok belirgin yumurta gibiler üst bacaklarda kaslı sert ama belirgin değil.

Anladım, babanın falan boyu uzun mu aile genetiği nasıl boy konusunda merak ettim.

Anne 170 baba 170 abi 188 amca 188 dayılar 173 falan kısa aslında herkes 170 175 arası bir amcam dışında aslında söyle bir şey var annen baban 170 ise zaten genetik sınırn 183 falan ortalama abimde bende amca çektik herhalde o yüzden bende ortalama 190 olurum diye tahmin ediyorum ama 2M olmak istiyorum olsam çok iyi olurdu.

Anne 170 baba 170 abi 188 amca 188 dayılar 173 falan kısa aslında herkes 170 175 arası bir amcam dışında aslında söyle bir şey var annen baban 170 ise zaten genetik sınırn 183 falan ortalama abimde bende amca çektik herhalde o yüzden bende ortalama 190 olurum diye tahmin ediyorum ama 2M olmak istiyorum olsam çok iyi olurdu.

Anladım hocam sizdeki de ilginç durum ben 1.80'im, baba 178, anne 164, amcamda 173 civarı falan benim de uzun genetik yok pek, ama dayım teyzelerim falan uzun benim de sanırım oradan geliyor.

Bende 14 yaşındayım boy 182 ayakabıyla 185 oluyor 3.05'e deyiyorum asılıyorum (yaklaşık 40 dk falan ısınıyorum yoksa değemiyorum) ama smaç için sanırım 6 7 santim daha zıplamam lazım bir de ellerin büyük olması önemli bu arada genetik şeyine gelirsek benim bacak boyu normal gövde normal kollarım ise uzun ve bacak kaslarım hiç çalışmama rağmen calflar çok belirgin yumurta gibiler üst bacaklarda kaslı sert ama belirgin değil
Belirgin olması biraz yağ oranıyla alakalı. Güçlü olduğu sürece görünmese de olur. Karın kasları çok önemli. Ayrıca alley oop alınca el büyüklüğü önemli değil ama o pası da atacak adamı bulmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı