1 Anakarta 6 Adet Ekran Kartı Bağlama

Madem bunlar biliniyor. Neden ülkemizde ve diğer ülkelerde btc kurumları kurulmasına izin veriliyor? O zaman olay bambaşka boyuta geçer. Her ülke buna izin verdiğine göre ........ diyebiliriz.

Madem bunlar biliniyor. Neden ülkemizde ve diğer ülkelerde btc kurumları kurulmasına izin veriliyor? O zaman olay bambaşka boyuta geçer. Her ülke buna izin verdiğine göre ........ diyebiliriz.
Bu düşünce yapısına göre gerçek parada kaldırılmalı. Sonuçta pis işlerde de nakit para kullanılıyor.

Mesele zaten paranın sanal olması. Kim yönetiyor belli değil. Para kimde, ne kadar belli değil. Herhangi bir ülkenin parası olmadığı için vergi de söz konusu değil. Hem vergi kesilmiyor, hem de kaynağı tespit edilemiyor. Para aklamak için başka ne arar ki bir insan? Telekom şubesi gibi BTC şubesi yok ki, devletten izin alma gibi bir durum yok. :)

Mesele zaten paranın sanal olması. Kim yönetiyor belli değil. Para kimde, ne kadar belli değil. Herhangi bir ülkenin parası olmadığı için vergi de söz konusu değil. Hem vergi kesilmiyor, hem de kaynağı tespit edilemiyor. Para aklamak için başka ne arar ki bir insan? Telekom şubesi gibi BTC şubesi yok ki, devletten izin alma gibi bir durum yok. :)

İran dış ödemelerinin bir kısmını btc üzerinden yapmaya başladı birkaç senedir. Kıbrıs'a Btc atmleri kuruldu. Kaynağı tespit edilemeyen bir sanal parayı bu ülkeler nasıl kullanıyor. Ki bu sadece bizim bildiğimiz şeyler. Diğer birçok ülke bunu para birimi olarak kabul etmiş durumdalar.

İran dış ödemelerinin bir kısmını btc üzerinden yapmaya başladı birkaç senedir. Kıbrıs'a Btc atmleri kuruldu. Kaynağı tespit edilemeyen bir sanal parayı bu ülkeler nasıl kullanıyor. Ki bu sadece bizim bildiğimiz şeyler. Diğer birçok ülke bunu para birimi olarak kabul etmiş durumdalar.
Hala daha cok masum dusunuyorsunuz cunku daha da kotusu var.
10 yil once 1 dolar bile etmeyen btc nin 5 yilda 1800 dolara cikmasini basit bir bicimde anlatmak zor.
Adamlar oyle bir plan yapiyorki belki 20 yil sonra isleme konacagini hesapliyorlar. Bakiniz; Irak ve Suride bir tane uluslar arasi banka bulamazsiniz. Buradaki teror orgutleri gidip petrol rafinerisinin basina oturuyorlar ve petrol satiyorlar. Dusunelim simdi; en kolay is petrolu gemiye yuklemektir o bolgede. Peki 1 gemi petrol yolladiginiz zaman 1 kamyonda para gelmesi lazim, ama oraya birlesmis milletlerin yardimi bile gitmiyor para nasil gidecek? Iste olay burda basliyor.
Petrolun alicisi belli degil. Odedigi para belli degil. Ortada vergi yok kurum, kurulus yok ama ticaret devam ediyor.
Bizlere surada ihtiyac var; birileri hala kazmaya devam etmeli ve bu isi surdurmeli ki bu cark donsun. Bizim kazandik dedigimiz para en yuksek fiyatli btc dahi olsa adamlarin gozden cikardigi kaybedilebilir genel gider meblagidir.
Burada bir hata yaptim onada bir aciklik getireyim;
Site adresi vermedim ama bazi seyleri yazmak dahi genc kardeslerimizin aklini bulandirmaya yeterli oluyor. Internette kotuluk, iyilikten cok daha hizli yayildigi icin bazi yerleri bazi adresleri en azindan biz gostermeyelim bunlari gosterenlerede engel olalim.
Bircok sey yazilabilir bu konu ile ilgili. Fakat olayi bilmeyen buyuk cogunluk tarafindan komplo teorisi olarak nitelendirilir genelde.
Ben kendime o sekilde para kazanmayi yakistiramadim acikcasi. Yani bu kotu oldugu anlamina gelmez fakat herkesin dunya gorusu farklidir. Ben biraz daha farkli pencereden bakmanizi istedim sadece o kadar.

Merhaba.
Bu isin baska bir yonunu anlatmak adina birseyler yazmak istedim. Her ne kadar aylik kucuk bir getirisi olan masum bir is gibi gorunsede, arkasinda besledigi devasa buyuklukteki illegal yapiya finansal kaynak sagladigini gordukten sonra tanidigim herkes bu isi birakti.
Oncelikle bu is icin 6 kart hicbir anlam ifade etmez. Artik btc icin zaten ekran karti gereksiz. Ancak alt coin turlerini uretip hangisinde capraz kur iyi ise oradan btc ye donersiniz.
Ltc nin en cok para ettigi donemde, 6 rig uzerinde, 14 tane 280x ve 3 tane 290 la bu is uzerine yogunlasalim dedik. Fakat uretilen coin lerin nerelerde hangi amaclar dahilinde kullanildigini gorunce, bu tarz para bize lazim degil deyip herseyi satip savip ciktik bu isten.
Isin en kotu tarafi ureticilerin para noktasinda sorun yasamamasi ve uretimi tesvik icin, finansal ayagi guclu holdingleri on plana cikarmalari oldu.
Aradan 2 yil gecmis olmasina ragmen, deep web ve cesitli teror orgutlerinin para birimi olarak btc yi kullanmasi ne kadar isabetli karar verdigimin kaniti olarak gozumun onunde duruyor.
Olaya sadece para olarak degil birde bu acidan bakmaniz dilegi ile.
Yanlış düşünüyorsun. Nerde kullanıldığı üreticiyi ilgilendiren birşey değil. Kullandığımız para da her kötü işte kullanılıyor. Para yada bitcoin burda araç. Suçu bu aracı kötü amaçlarda kullananlar işliyor. Üreticiyi ilgilendirmez.

1 Bitcoin kaç Türk Lirası (TL) eder? - 1 BTC ve TL Hesaplama, Döviz Kurları, Para Çevirici
Gördüğün üzere bir tane bitcoin'in bile ne kadar yüksek bir değere sahip olduğunu gösteriyor.
1-2 Yıl öncesinde bunun 3 katı daha fazla değerliydi. Birde 1 bitcoin kazmak kolay değil. Bu amaç için yapılmış çok gelişmiş aletlerle bile 1 ayda ancak 1 bitcoin felan çıkarılabiliyor.

Yanlış düşünüyorsun. Nerde kullanıldığı üreticiyi ilgilendiren birşey değil. Kullandığımız para da her kötü işte kullanılıyor. Para yada bitcoin burda araç. Suçu bu aracı kötü amaçlarda kullananlar işliyor. Üreticiyi ilgilendirmez.

1-2 Yıl öncesinde bunun 3 katı daha fazla değerliydi. Birde 1 bitcoin kazmak kolay değil. Bu amaç için yapılmış çok gelişmiş aletlerle bile 1 ayda ancak 1 bitcoin felan çıkarılabiliyor.
Bunun kotu oldugunu soylemedim zaten. Sadece benim dunya gorusume ters oldugunu soyledim.
Su sekilde anlatayim; abcde bitkisi yetistirmek tamamen masumane bir istir. Fakat bu bitkiyi alip zararli madde ureteceklerinide bilecek akildayim. Ama ben onu tercih etmiyorum biraz daha zor olan yontemle yani klasik olarak misir yada bugday ekerek para kazaniyorum. En basit aciklama olarak bu sekilde anlatabilirim

Bunun kotu oldugunu soylemedim zaten. Sadece benim dunya gorusume ters oldugunu soyledim.
Su sekilde anlatayim; abcde bitkisi yetistirmek tamamen masumane bir istir. Fakat bu bitkiyi alip zararli madde ureteceklerinide bilecek akildayim. Ama ben onu tercih etmiyorum biraz daha zor olan yontemle yani klasik olarak misir yada bugday ekerek para kazaniyorum. En basit aciklama olarak bu sekilde anlatabilirim
Olamaz işte. O zaman para kullanmayalım kötü işlerde kullanılıyor. Bu mantıkla tamamen aynı çünkü bitcoin de bir parabirimi, bir aracı. Esrar yetiştirmekle buğday yetiştirmek farklı ama bitcoin bunların tamamen dışında. Böyle örneklere uygun değil.

Olamaz işte. O zaman para kullanmayalım kötü işlerde kullanılıyor. Bu mantıkla tamamen aynı çünkü bitcoin de bir parabirimi, bir aracı. Esrar yetiştirmekle buğday yetiştirmek farklı ama bitcoin bunların tamamen dışında. Böyle örneklere uygun değil.
Yani cok seyler soyleyip yazabilirim. Bircok sav,ornek ve link paylasabilirim fakat buraya yazacagim hersey illegal yerlerin ve kisilerin reklamini yapmaktan oteye gitmez. Ne kadar garip, soylediklerimi kanitlayabilmek icin illegal icerik paylasmak zorundayim.
Bosverin, nasil olsa sizde bende neyin ne oldugunu biliyoruz.
Konu, bir anakarta 6 tane ekran karti takilirmi olarak kalsin. Buranin konsepti disina cikmayalim.
Bu arada asrock x99 extreme 11 onerebilirim 8 tane de ekran karti takabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı