1 ay mining yapılmış RX 570 Alınır mı?

borabircann

Decapat
Arkadaşlar selamlar direk konuya gireyim. Benim PC'min büyük ihtimal anakartı veya RAM'i yandı. 1.5 senedir kullanmıyorum, PC'deki sorun Windows başlatılıyor ekranında kalıyordu. Devamı gelmiyordu. (Şehir dışında okuduğum için bilgisayarcıya götürüp baktırtamadım, yaklaşık 2-3 hafta sonra memleketime gidince götürücem.) Her neyse ben de bu aralar PC'yi yenilemeyi düşünüyordum, PC'nin işlemcisi i5-2400 idi. Ekran kartı olarak RX 570 veya 1050 Ti arası kalmıştım fakat RX 570 almaya karar verdim. 2.el sahibinden'de araştırdım fiyat 650 TL. 2 ay mağaza garantili fakat 1 ay mining yapılmış. Sizce alınır mı? Eğer 2.el alırsam temmuzda PC'yi halletmiş olacağım. RAM, anakart ve güç kaynağı ile beraber (En azından bunları 2.el almak zorundayım, hepsini kendi paramla halledeceğim için.) fakat ekran kartını sıfır alacaksam ağustosu beklemek zorundayım. Donanım konusunda çok bilgiye sahip olmadığım için size soruyorum sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatı uygunsa her şey alınır ama 1 ay maden olayı yalandır nerdeyse kesin yalandır diyebilirim.

Bence alınır. 1 ay falan kullanılmamıştır daha fazladır o. Testlerini yaparsın. Isı ve performans değerleri normalse alırsın. Termal macunu kurumuştur o kadar mininge. Yenilersin ileride.

Hiç bulaşma. Parana yazık olur. Mining canına okuyo kartların. Yüksek ısılarda çalıştığından çipin ömrünü epey kısaltıyo. Termal macun kalmamıştır bile onda. Stabil çalışacağını hic sanmıyorum. Sürekli yüksek akımda çalıştıgından devre mosfetleri kararlılığını kaybetmistir.

Hiç bulaşma. Parana yazık olur. Mining canına okuyo kartların. Yüksek ısılarda çalıştığından çipin ömrünü epey kısaltıyo. Termal macun kalmamıştır bile onda. Stabil çalışacağını hic sanmıyorum. Sürekli yüksek akımda çalıştıgından devre mosfetleri kararlılığını kaybetmistir.
Peki teşekkürler büyük ihtimalle Vatandan sıfır alırım veya Hepsiburada'dan kdv indirimi kovalayarak da alabilirim sanırsam her ay oluyormuş. Ömrü daha uzun olucaksa 300 tl üstüne koyup sıfırını almak daha mantıklı geldi garantisi de var.

Hocam eğer RX 570 düşünüyosan yukarıda arkadaşında belirttiği gibi Asus ROG Strix modeli çok uygun fiyatlı. 200 TL fazla verirsin kafan rahat eder.

Hocam eğer RX 570 düşünüyosan yukarıda arkadaşında belirttiği gibi Asus ROG Strix modeli çok uygun fiyatlı. 200 TL fazla verirsin kafan rahat eder.
Sanırsam öyle yapıcam fakat şu an yeterli param olmadığı için alamıyorum. PSU Anakart ve RAM aldıktan sonra Ekran Kartını alıcağım için sistemi istediğim gibi yenilemem Ağustos ayını bulucak herhalde. Bir de acaba PC'de i5-2400 işlemci olduğu için RX 570'e darboğaz yapar mı merak ediyorum. İnternetten biraz araştırdım darboğaz yapar ama çok performans düşüşü yaşanmaz deniliyor Youtube'dan videolar falan izledim gayet iyi çalışıyor ikisi fakat videolara da pek güvenesim gelmedi zaten sürekli olarak oynadığım oyunlar PUBG LoL CS:GO ve GTA 5 acaba bu oyunları bi sıkıntı yaşatmadan 1080p çözünürlükte akıcı bi şekilde çalıştırır mı? Ayarlar çokta fark etmez medium-ultra arası hepsinde oynarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı