1 ay tarihi geçmiş didi soğuk çay içmek zararlı mıdır?

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Soru başlıktaki gibi az önce bakkaldan teneke didi soğuk çay aldım. Son kullanma tarihi (TTET) 14 Mart 2023 sizce içsem ciddi bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
Son kullanma tarihleri biraz boşluklu yazılır. Yani birkaç gün geçmiş ürünleri yeseniz bir şey olmaz. Son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin tadı kontrol edilip tatta değişim yoksa tüketilebileceğiyle ilgili bir yazı okumuştum. Soğuk çay vs. ürünler kolay kolay bozulmayacak ürünler olduğundan bence kontrol edip tüketebilirsiniz. Bu arada bahsettiğim konu çok tartışılan ve linç riski yüksek bir konu.

Son kullanma tarihleri biraz boşluklu yazılır. Yani birkaç gün geçmiş ürünleri yeseniz bir şey olmaz. Son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin tadı kontrol edilip tatta değişim yoksa tüketilebileceğiyle ilgili bir yazı okumuştum. Soğuk çay vs. ürünler kolay kolay bozulmayacak ürünler olduğundan bence kontrol edip tüketebilirsiniz. Bu arada bahsettiğim konu çok tartışılan ve linç riski yüksek bir konu.

Arkadaşlar gittim iade etmeye ama farklı bir içecek yoktu. Tüm soğuk çaylara baktım en fazla 26-27 bulabildim onu aldım. Bakkalcı çocuk "... Abi biz ablamla her zaman alıyoruz tadında vs. bir değişiklik yoktu, bir şeyde olmadı" dedi. Bende başka bir seçeneğim olmadığı için aldım.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. :D

Arkadaşlar gittim iade etmeye ama farklı bir içecek yoktu. Tüm soğuk çaylara baktım en fazla 26-27 bulabildim onu aldım. Bakkalcı çocuk "... Abi biz ablamla her zaman alıyoruz tadında vs. bir değişiklik yoktu, bir şeyde olmadı" dedi. Bende başka bir seçeneğim olmadığı için aldım.
Tadında değişkenlik olmasa bile zararlı.

Tamamdır. Dikkate alacağım bu dediklerinizi. İyi günler ve ayrıca @masterhaşhaşi hiç komik değildi. Kullanıcı adımı seviyorum ben bir kere 😒
Robotların efendisi. Güzel bir ismin varda, sorduğun soru robot ve yapay zeka gibi çağrışımlar uyandırınca böyle bir şey söylemen komik oluyor. Robotların efendisi, solcu patates ağa oluyor.

Şahsen ben senin açacağın konuların epik isimler olmasını hayal ederdim. Mesela; "Tanrısal Algoritmalar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?", "Yapay Zeka Bir Gün Waifu Yaratabilecek mi?", "CHP'nin Seçimi Kazanması İçin Koyun Generator Programı " vb.

Yeni konular

Geri
Yukarı