1 aylık RX6600 kartta WattMan hatası

yNeear17

Centipat
Daha fazla  
Alalı 1 ay oldu. 2 -3 defa karşılastım, anlık oyundan attı ama perfomansta falan herhangi bir şey olmuyor ya da beyaz ekran falan vermiyor. Sorun yaratır mı?

Sorunda orada zaten kart sürekli sorun çıkardığı için siyah ekranlar reset atmalar oyunda kapanmalar sistemde kararsız çalışma ekranda farklı renkler çıkması gibi saçma saçma sorunlar çıkarıyor. Ve bunu Radeon WattMan ayarları geri yüklendi diye çıkan bütün ayarlarını sıfırlayan aptal şeye teknoloji diyorsun? Türkiye o kadar cahil bir Afrika ülkesi ki herkes bir markanın annesinin markası gibi savunup fanboyu oluyor yazık kafanıza.
En azından linki baksan "technologies" alt başlığında olduğunu görürdün. Bahsi geçen siyah ekran hataları, reset atmalar, oyunda kapanmaları nedense hayatım boyunca hiç yaşamadım. Bilgisayar kullanmayı bilen biri bu tür problemleri yaşamaz. Bilgisayara dair bilgisi olmayanlara Nvidia kartlar daha uyumlu olacaktır. Tak-çalıştır kartlar oldukları için sorut yaşatmazlar.

Mesajlarımı okuyan beni gayet net bir şekilde anlayacaktır. Müsterih olunuz.
Sizin gibi kullanıcıları anlamıyorum. İnsanlar konu açıyorlar bir yardım bulabiliriz belki diye ilk yaptığınız şey "O kartı sat NVIDIA geç" demek. Madem yardımcı olmayacaksınız niye yazıyorsunuz?
Sorunda orada zaten kart sürekli sorun çıkardığı için siyah ekranlar reset atmalar oyunda kapanmalar sistemde kararsız çalışma ekranda farklı renkler çıkması gibi saçma saçma sorunlar çıkarıyor. Ve bunu Radeon WattMan ayarları geri yüklendi diye çıkan bütün ayarlarını sıfırlayan aptal şeye teknoloji diyorsun? Türkiye o kadar cahil bir Afrika ülkesi ki herkes bir markanın annesinin markası gibi savunup fanboyu oluyor yazık kafanıza.
Sizin kendi tecrübeleriniz nasıl bu durumda? RX 500-5000 serilerinden kartlar kullandım, şimdi de 6000 serisi kullanıyorum. Evet 500 serisi çekilmez çileydi. 5500 XT'de 2 senelik sürede aldığım WattMan hatası 3. 6600 XT'de daha hata almadım.

Yine Wattman konusuna gelip sorunu çözmek yerine NVIDIA öven tipler.

Sıfır RX560 (4 GB) aldığım kartta "WattMan" hatası vardı. Denemediğim sürücü, watt ayarı kalmadı. Hatta bir ara kendim BIOS'unu yedekleyip voltaj değerlerini, geçişlerini, maksimum sıcaklık değerini ve hangi sıcaklıklarda hangi fan hızlarında çalışacağını bile düzenleyerek BIOS'unu baştan yazdım. (Bu değerleri kafamdan almadım, yabancı forumlardan daha önce tecrübesi olanlardan almıştım.) Özel bir yazılımla sürücüyü imzasız GPU BIOS'u kabul etmesi için yamaladım. Bir türlü kurtulamadım. Sonunda kart bozuldu. (Bozuldu derken yazdığım BIOS'ta bir problem yoktu. Kart sürekli aynı hatayı vermeye devam etti.) Bende bir köşeye attım duruyor. Peşine RTX 3070 aldım. AMD işlemci kısmında gayet hoş. RTX 3070'i, Ryzen 7 5800H ile kullanıyorum. Lakin bir daha kesinlikle ekran kartını almam. Sonuçta bu cihazlar ucuz değil ve Türkiye şartlarında 2. defa ekran kartı almak zor. Parayı da sokakta bulmuyoruz. Düzeltmeye harcadığım onca zamanda cabası. Kişisel tavsiyem satman yönündedir.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Sizin gibi kullanıcıları anlamıyorum. İnsanlar konu açıyorlar bir yardım bulabiliriz belki diye ilk yaptığınız şey "O kartı sat NVIDIA geç" demek. Madem yardımcı olmayacaksınız niye yazıyorsunuz?

Sizin kendi tecrübeleriniz nasıl bu durumda? RX 500-5000 serilerinden kartlar kullandım, şimdi de 6000 serisi kullanıyorum. Evet 500 serisi çekilmez çileydi. 5500 XT'de 2 senelik sürede aldığım WattMan hatası 3. 6600 XT'de daha hata almadım.

Yine Wattman konusuna gelip sorunu çözmek yerine NVIDIA öven tipler.

Kesin, garanti, %100 çözümü açık, net, kesin bir dille yazdım. Bu konunun en yararlı cümlesi hatta çözümü o mesajım olabilir.

Kesin, garanti, %100 çözümü açık, net, kesin bir dille yazdım. Bu konunun en yararlı cümlesi hatta çözümü o mesajım olabilir.
Peki gökten NVIDIA kart mı yağıyor? Sorunu belki çözebilecekken ne bu direk NVIDIA dayatması? NVIDIA kart isteyenlere zorla AMD kart dayatanlardan farkınız kalmıyor böyle.

AMD kartlar amatörler için sorun yaratır. 20 saniyede çözülebilen problem için yıllardır kart kötüleniyor.

WattMan hatası alan satıp NVIDIA alsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -5 Eksi

Geri
Yukarı