1 Ekim 2023 Türk Telekom Zammı

1 Ekim 2023'ten itibaren en ucuz internet tarifesi 585 TL olacak.

1695236470205.png

Kaynak: 1 Ekim 2023 Tarife Düzenlemesi | Türk Telekom

Türk Telekom suyunu çıkardın kardeşim. 10 yıldır sizden alamadığım interneti 2 aydır TürkNet'ten alıyorum.

1 Ekim 2023'ten itibaren en ucuz internet tarifesi 585 TL olacak.

Eki Görüntüle 1951137

Kaynak: 1 Ekim 2023 Tarife Düzenlemesi | Türk Telekom
(FTTH) Bu konudan sonra abone oldum. 150 TL civarı 100 Mbps merdiven altı İnternet'i bırakıp, 50 Mbps aylık ortalaması modem kirası dahil 395 TL'ye gelen Türk Telekom geçtiğim için pişman değilim. Para ile saha ekibini ve kaliteyi de satın alıyorsunuz. ONT öncesinde Nokia vardı, onu Huawei ile değiştirdiler biraz tasarımı çirkin ama diğer kadar ısınmıyor. Telekom merdiven altı firmalara tecrübesiz ekip yolluyor adam sonlandırma yaparken makinenin kapağını tokatlıyor.

Tecrübeli ekip gelince yavaş ve dikkatli bir şekilde kablonun sonlandırmasını yapıyor. Takılan malzemeler daha kaliteli oluyor. Merdiven altı firmalar bir sorun olunca bak senden kaynaklandıysa 300-500 arıza ücreti alırım ekip öyle yollarım diyor. 2-3bin lira için kaliteden ödün vermeye değmezmiş. Turkcell ve Türk Telekom dışında gerisi çöp. Ping değerim 40'dan 6'ya düştü. 100 Mbps merdiven altı firmada film izlerken takılıyordu ama Telekom'da 50 Mbps ile rahatça takılıyorum takılma donma, sekme geçişleri hızlı. Her şey indirme hızı değil. Ping, Jitter vb. etkenler çok önemli. İDM ile indirme yaparken size fayda sağlar ama kaliteli İnternet hizmet için gecikme ve paket kaybı olmaması gerekiyor yoksa 100 Mbps İnterneti 10 Mbps gibi kullanırsınız.

Son düzenleme:
TurkNet 1 Gbps internete 300 TL ödüyorum. 12 Mbps internetin bu kadar pahalı olduğunu görünce diğer arkadaşlar için içim sızladı. Bu sefer hedef ne, 2123 falan mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı