Türk Telekom 1 Ekim zammı gerçekleşti!

Taahhüt'ü önceden yenileyenler anlık :D şaka bir yana artık o kadar hızlı zam geliyor ki şaşıramıyoruz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vodafone kullanıyorum. 50 Mbps 160 TL ödüyorum [Ailem Ödüyor] gayet de uygun. İlk 6 ay 76 TL ödüyorsunuz alacaklar varsa.

Şuan 164 ödüyordum 2024'e kadar sürem var. Gerçekten zam oranı çok yüksek olmuş. Sanırım 2024'de farklı bir operatöre geçeceğiz.

Ama sen parayla interneti değil internet hizmetini satın alıyorsun. Hizmeti satın aldığın için internetin sahibi olmuyorsun.
Ne farkı var? Bu savunmaya göre ben interneti herhangi biriyle paylaşamam bile. Bir ara da mobil internette wifi ile internet paylaşımını parayla yapacaklarını söylüyorlardı operatörler. Hayatımda daha az saçma çok az şey duydum.

Ne farkı var? Bu savunmaya göre ben interneti herhangi biriyle paylaşamam bile. Bir ara da mobil internette wifi ile internet paylaşımını parayla yapacaklarını söylüyorlardı operatörler. Hayatımda daha az saçma çok az şey duydum.
Dostum bak dediğime odaklan: Türk telekom sana internet hizmeti sağlıyor. İnternetin sahibi Türk telekom. İnternet abonesi sensin. İnternetin sahibi sen olsaydın zaten sahibi olduğun şeye para ödemezdin. Sen internet hizmeti alabilmek için firmaya para ödüyorsun.
Örneğin kredi kartı. Kredi kartları genellikle bankalara aittir. Sana ait değildir. Sadece içerisindeki para ve yükümlülükler sana aittir. Banka senden kredi kartını iade etmeni istiyorsa iade etmek zorundasın. Ya da online oyun hesapları. Genellikle online oyun hesapları firmaya aittir. Firma oyunculara sınırlı bir lisans verir. Bu liste uzar gider.

Bir şeyin abonesi olmak farklı sahibi olmak farklıdır. Kaldı ki firma senin internet paylaşımını standart koşullarda engellemiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı