1 haftalık sistem çok yavaşladı

LegiOner

Kilopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sistemi 1 hafta önce topladım, 120GB SSD ve 1TB harddisk var. Az önce disktte Steam klasöründe var olmayan bir aygıt belirtildi hatası aldım ve sonra PC yavaşlamaya başladı. Yeniden başlatma 3 dakika falan sürdü PC kapanmadı açılınca Steam, Epic vb. uygulamalara giremiyorum. GTA 5'e girdim oyunda kaplamalar yüklenmiyor. Oyun çok fazla takılmaya başladı. Ne yapmalıyım? Çok korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemi 1 hafta önce topladım, 120GB SSD ve 1TB harddisk var. Az önce disktte Steam klasöründe var olmayan bir aygıt belirtildi hatası aldım ve sonra PC yavaşlamaya başladı. Yeniden başlatma 3 dakika falan sürdü PC kapanmadı açılınca Steam, Epic vb. uygulamalara giremiyorum. GTA 5'e girdim oyunda kaplamalar yüklenmiyor. Oyun çok fazla takılmaya başladı. Ne yapmalıyım? Çok korkuyorum.

Temiz bir kurulum yapmak iyi gelebilir.

Artı -2 Eksi

120GB SSD yetmiyor ondan takılmalar olabilir ve 1TB harddisk'e kurduysanız HDD yavaş olabilir.

HDD Sentinel ile disklerinizin sağlık durumunu paylaşınız.
Sistem özelliklerinizide yazınız.

Windowsu ssd ye kurduysan masaüstünde sana hızlı gelir ancak 95GB boyutunda bir dosyayı harddiskin aşırı akıcı oynatmasını beklemek anormal olur :) Keşke harddisk yerine 480GB SSD alsaydın dostum.Ben zamanında HDD kullandım şunu söyleyeyim sana 1-2 yıl sonra ufak ufak droplar yemeye başlarsın sonrada alışırsın :) maddi imkanın el veriyorsa SSD al.

Artı -1 Eksi
HDD Sentinel ile disklerinizin sağlık durumunu paylaşınız.

Sistem özelliklerinizide yazınız.

Ryzen 3 3100
RX470 4 GB
WD Blue 120 GB SSD
1TB Seagate HDD
8 GB RAM
MSI A320 apro anakart
500W PSU
Windows'u SSD'ye kurduysan masaüstünde sana hızlı gelir ancak 95GB boyutunda bir dosyayı harddiskin aşırı akıcı oynatmasını beklemek anormal olur :) Keşke harddisk yerine 480GB SSD alsaydın dostum. Ben zamanında HDD kullandım şunu söyleyeyim sana 1-2 yıl sonra ufak ufak droplar yemeye başlarsın sonrada alışırsın :) maddi imkanın el veriyorsa SSD al.

1 Haftadır soruna rastlamadım şimdi yazdığım gibi Steam disk yazamadı hatasından sonra takılmalar olmaya başladı GTA 5 oynanmayacak düzeyde 80 FPS alıyorum 10 saniye falan takılıyor geri devam ediyor

Ryzen 3 3100
RX470 4 GB
WD Blue 120 GB SSD
1TB Seagate HDD
8 GB RAM
MSI A320 apro anakart
500W PSU

1 Haftadır soruna rastlamadım şimdi yazdığım gibi Steam disk yazamadı hatasından sonra takılmalar olmaya başladı GTA 5 oynanmayacak düzeyde 80 FPS alıyorum 10 saniye falan takılıyor geri devam ediyor
Oyunu Ultra damı oynuyorsun monitör kaç hz?

Geri
Yukarı