1 haftalık yavru kediye ne yapılmalı?

Ruwhet

Centipat
Daha fazla  
1 hafta önce balkonuma bir kedi doğurdu, yavruları kullanmadığım bir bezle sepetin içine koydum ama bugün 3.de öldü sadece 1 tane kaldı. Ama anneye yemek veriyoruz fakat sadece az bir kısmını yiyor ve her akşam dışarıya çıkıyor. Üstüne yatıp ezme ya da yeterli beslenememe ihtimalini düşünüyorum. Yavruyu alınır mı? Yavru tam 1 haftalık.

Annesi bakmıyor mu bu yavrulara? Beslemiyorsa ya da tuvaletini yaptırmıyorsa bu yavru da ölür hani şu 1 hafta önemli. Annenin bakmadığından eminsen veterinere gidip konuş derim.

2 haftalık olduktan sonra o tehlikeli ciddi anlamda azalıyor, 3 haftalıktan sonra da artık çoğu şeyi kendi başına yapabiliyor yavru.

Eğer kedinin ilk yavrusuysa çok normal. Genelde annelerin ilk yavruları ölüyormuş.

1 haftalık yavruya başka bir şey de verileceğini sanmıyorum anne sütü ile beslenmesi lazım normalde.
Siz anneye yemek vermeye devam edin götürebilirseniz yavruyu veterinere götürün.

Bu arada anne yemeği beğenmiyor falan olabilir mi? Çünkü aç olmayan kedi yavrusu varken pek dolaşmaz.

Annesi bakmıyor mu bu yavrulara? Beslemiyorsa ya da tuvaletini yaptırmıyorsa bu yavru da ölür hani şu 1 hafta önemli. Annenin bakmadığından eminsen veterinere gidip konuş derim.

2 haftalık olduktan sonra o tehlikeli ciddi anlamda azalıyor, 3 haftalıktan sonra da artık çoğu şeyi kendi başına yapabiliyor yavru.
bence besliyor yavrusu hep karnının altında değil ama beslediğinden eminim fakat yeterlimi emin değilim.Tuvaletini yaptırdığını bilmiyorum,hiç görmdeim daha önce.Yarın gidip konuşabilirim,teşekkür ederim cevabınız için.

Geri
Yukarı