1 Mart'ta sizce okullar açılacak mı?

Adalet. Mesela sen oyun oynuyorsun ben ders çalışıyorum bu fark çıkmazsa adalet olur mu?

Biz sınav olmadık, başkası oldu. Başkası düşük not aldı, ben bazı sınavlardan yüksek aldığım için ortalamam yüksek. Adaletli mi? Böyle bir ortamda denge sağlanamaz. Aynı hatayı tekrarlamak gibi bir durum söz konusu. Aynı şekilde dönem boyu proje ödevi yapıp sözlümü yükseltmeye çalışmama rağmen, sözlü notları girilmeyecek dendi. Adaletli mi?

9. Sınıflar açılmayacak. En erken Nisan. Gerçi Nisanda okul açılsa ne olur ki? Hiç bir konuyu yetiştiremezler.

Adalet. Mesela sen oyun oynuyorsun ben ders çalışıyorum bu fark çıkmazsa adalet olur mu?
Şöyle ki bu sadece geçici bir süreç, ben bu sınıfı böyle geçerim geçmesine ama üniversite sınavında tökezlerim, er ya da geç adalet yerini bulur anlayacağın. Çalışmanın da faydasını kendi üzerinde bizzat görürsün o zaman. Haliyle online eğitimde fırsat eşitsizliklerini bir kenara bıraktığın zaman bu konuda tam anlamıyla bir adaletsizlik olmayacak. Ego tatmini demek istemiyorum ama biraz öyle hocam. Ciddiyeti olan bir mevzu bu sonuç olarak, hiçbirimiz keyfimizden durmuyoruz evde.

Kim ne der ise desin. Sınav bu dönem de çok saçma. Uzaktan eğitim çok kötü ve verimsiz. Herkes de imkan yok. İnternetler çok yavaş, bilgisayarlar donuyor. Uzaktan dikkat toplanmıyor. Yüz yüze iken bile zar zor anladığımız şeyler var. Çalışan ve çalışmayan farkı YKS'de çıkar. Aynı zaman herkesin psikolojisi'nin iyi olduğunu düşünmüyorum. Herkes uzun bir zamandır evde. Ve bir öğrenci yakınını virüs yüzünden kaybetmiş olabilir. Moralsizlik ve üzüntü var iken, ona sınav dayatmakta çok saçma olur.

Kim ne der ise desin. Sınav bu dönem de çok saçma. Uzaktan eğitim çok kötü ve verimsiz. Herkes de imkan yok. İnternetler çok yavaş, bilgisayarlar donuyor. Uzaktan dikkat toplanmıyor. Yüz yüze iken bile zar zor anladığımız şeyler var. Çalışan ve çalışmayan farkı YKS'de çıkar. Aynı zaman herkesin psikolojisi'nin iyi olduğunu düşünmüyorum. Herkes uzun bir zamandır evde. Ve bir öğrenci yakınını virüs yüzünden kaybetmiş olabilir. Moralsizlik ve üzüntü var iken, ona sınav dayatmakta çok saçma olur.
Kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı