1 Milyon TL araba önerisi

7 litre mi? Hocam ne yaptınız? Ben 6.5 üstünüz göremem hızlı sürsem bile. Ya sürüşte yada araçta sıkıntı vardır.
Valla ya ben de ya araçta sıkıntı var 7 nin altına hiç düşmüyor çoğu zaman 8-9 üstü hatta çok performanslı uzun yol kullanımında (60km) yolculuk ortalaması 16-18 litre bile görmüşlüğüm var. Küçük hacimli diye çok umursamadım ama bir sorayım servise ilginç.

(bendeki direkt 1.0 tsi 95 hp ecotsi değil belki oyuzden mi diyeceğim ama her şekilde bu kadar fark etmemesi lazım )

Valla ya ben de ya araçta sıkıntı var 7 nin altına hiç düşmüyor çoğu zaman 8-9 üstü hatta çok performanslı uzun yol kullanımında (60km) yolculuk ortalaması 16-18 litre bile görmüşlüğüm var. Küçük hacimli diye çok umursamadım ama bir sorayım servise ilginç.

(bendeki direkt 1.0 tsi 95 hp ecotsi değil belki oyuzden mi diyeceğim ama her şekilde bu kadar fark etmemesi lazım )
Hocam o nasıl bir değer öyle. Ben o ekranda 18 yazsa kalp krizi geçiririm herhalde. Kaçla sürüyorsunuz? Benim arkadaşda T-Cross(isminden emin olamadım şimdi en küçüğü var ya o. Evet ismi doğru baktım) var o da benle aynı değerleri alıyor. EcoTSI sadece isim bence bir farkı yok. Kendiniz hesaplayınca da mı öyle buluyorsunuz?

Hocam o nasıl bir değer öyle. Ben o ekranda 18 yazsa kalp krizi geçiririm herhalde. Kaçla sürüyorsunuz? Benim arkadaşta T-Cross(isminden emin olamadım şimdi en küçüğü var ya o. Evet ismi doğru baktım) var o da benimle aynı değerleri alıyor. EcoTSI sadece isim bence bir farkı yok. Kendiniz hesaplayınca da mı öyle buluyorsunuz?

Yazın Bodruma gittim İstanbul otobanından. Yolculuk ekranında 487km ortalaması 8.9 litre ve ortalama hız 88 gözüküyor (İzmir de falan trafige takıldıgım yerler oldu) aşağı yukarı tutuyor hesap çünkü ilk oksijenden fullemiştim boş depoyu ve vardığımda 0km menzil gösteriyordu ilginç gerçekten danışıcam servise. (birde 18 den korkuyorsanız bir ek bıraktım :D ama yakıt aldııktan hemen sonra bir süre 200+ gittikten sonra çekmiştim düştü tabiki zamanla)

1701974960638.jpeg

Güzel bir tercih olmuş kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

Bu değerleri nasıl yakaladınız ya? Ben 95'lik 1.0TSI poloyla 7 litre altını göremedim bende mi sıkıntı var :D
Çok teşekkür ederim. İçime sindi tercih. Polo istiyordum ama nasip değilmiş.

Eğim, rampa, ışıklar, hız gibi birçok etmen var hocam. Hava sıcaklığı bile etkileyebilir :)
7'yi geçmese okey ama en az 7 ise biraz fazlaymış sanki. Benim arkadaşımda da 2020 makyajsız polo var o da 5.5-6.5 arası yakıyor dedi.

Yazın Bodruma gittim İstanbul otobanından. Yolculuk ekranında 487km ortalaması 8.9 litre ve ortalama hız 88 gözüküyor (İzmir de falan trafige takıldıgım yerler oldu) aşağı yukarı tutuyor hesap çünkü ilk oksijenden fullemiştim boş depoyu ve vardığımda 0km menzil gösteriyordu ilginç gerçekten danışıcam servise. (birde 18 den korkuyorsanız bir ek bıraktım :D ama yakıt aldııktan hemen sonra bir süre 200+ gittikten sonra çekmiştim düştü tabiki zamanla)

Eki Görüntüle 2044784
Aman hocam spoiler olarak işaretleseydin.😁 Bu arada yakıt da çok fark ediyor. Mesela ben hep Shell ve Opetden alıyorum ama arada PO, TP gibi yerlerden alıyorum o zaman arada 0.5 litreye kadar fark gördüm. Bu dediğim dikkatli süreyim düşüreyim dediğim zaman. Yokuşa girince özellikle PO yakıtında tıkanma hissi geliyor yani araba yürüyor ama çok minik bir tıkanma hissettiriyor. Mesela her gün işe gidip geldiğim yol 35-40 km(sadece gidiş) bu yol hafif yokuş çıkışlı inişli ama şehirler arası yol ve çift şerit ben burada 80 civarlarında takılırsam 4.5 hatta 4.3 görüyorum ama 120-130 civarılarında 5.2-5.5 ama biraz basayım dersem 160+ o zaman 6-7 görüyorum. Bu yolu tanıdığım için mesela otobanda 120-180 civarlarında 6.2-7 gibi değerler alıyorum. 200 sadece acelem varsa yaparım o zamanda ortalamaya bakmadım.

Aman hocam spoiler olarak işaretleseydin.😁 Bu arada yakıt da çok fark ediyor. Mesela ben hep Shell ve Opetden alıyorum ama arada PO, TP gibi yerlerden alıyorum o zaman arada 0.5 litreye kadar fark gördüm. Bu dediğim dikkatli süreyim düşüreyim dediğim zaman. Yokuşa girince özellikle PO yakıtında tıkanma hissi geliyor yani araba yürüyor ama çok minik bir tıkanma hissettiriyor. Mesela her gün işe gidip geldiğim yol 35-40 km(sadece gidiş) bu yol hafif yokuş çıkışlı inişli ama şehirler arası yol ve çift şerit ben burada 80 civarlarında takılırsam 4.5 hatta 4.3 görüyorum ama 120-130 civarılarında 5.2-5.5 ama biraz basayım dersem 160+ o zaman 6-7 görüyorum. Bu yolu tanıdığım için mesela otobanda 120-180 civarlarında 6.2-7 gibi değerler alıyorum. 200 sadece acelem varsa yaparım o zamanda ortalamaya bakmadım.

İllaki fark ediyordur ben opetten alıyorum benim kullanımım çok agresif herhalde ikinci aracım bu bir de 2.0 dizel bir aracım var ikisini aynı performansdan kullandıgımdan aracı çok yoruyo olabilirim 1-2 gün yakıtı düşünerek kullanacağım en iyi öğrenme yöntemi denemekmiş :D

Çok teşekkür ederim. İçime sindi tercih. Polo istiyordum ama nasip değilmiş.

Eğim, rampa, ışıklar, hız gibi birçok etmen var hocam. Hava sıcaklığı bile etkileyebilir :)
7'yi geçmese okey ama en az 7 ise biraz fazlaymış sanki. Benim arkadaşımda da 2020 makyajsız polo var o da 5.5-6.5 arası yakıyor dedi.
Bence polodan daha iyi tercih zaten ama tabi önemli olan sizin içine sinmesi zaten öyle de olmuş. polo çok klasik ve şirket arabası gibi biraz farklılık iyidir :)

Bence polodan daha iyi tercih zaten ama tabi önemli olan sizin içine sinmesi zaten öyle de olmuş. polo çok klasik ve şirket arabası gibi biraz farklılık iyidir
Seat'ın güzelliği donanımı bol. Benim araçta şerit takip, acil frenleme bile var mesela.
İllaki fark ediyordur ben opetten alıyorum benim kullanımım çok agresif herhalde ikinci aracım bu bir de 2.0 dizel bir aracım var ikisini aynı performansdan kullandıgımdan aracı çok yoruyo olabilirim 1-2 gün yakıtı düşünerek kullanacağım en iyi öğrenme yöntemi denemekmiş :D
Aynen hocam bir deneyin ama insanın ayağı alışınca tüketimi düşürmek zor oluyor. Size bir şey sorayım madem biraz sert kullanıyorsunuz, sizin araçta 1'e düşürmemezlik yapıyor mu? Benim ki bazen düşürmüyor manuel atıyorum. DSG beynini sıfırlayıp biraz sert kullan dedi birisi. Bir faydası olur mu?

Seat'ın güzelliği donanımı bol. Benim araçta şerit takip, acil frenleme bile var mesela.

Aynen hocam bir deneyin ama insanın ayağı alışınca tüketimi düşürmek zor oluyor. Size bir şey sorayım madem biraz sert kullanıyorsunuz, sizin araçta 1'e düşürmemezlik yapıyor mu? Benimki bazen düşürmüyor manuel atıyorum. DSG beynini sıfırlayıp biraz sert kullan dedi birisi. Bir faydası olur mu?

Çok nadir yaşıyorum özellikle Trafiğin orta hızlarda oldugu zaman denk geldi 1-2 kere ama problem yaratacak düzeyde değildi ya da dikkatimden kaçtı bir fikir beyan edemicem o yüzden konuyla ilgili

Aynen hocam bir deneyin ama insanın ayağı alışınca tüketimi düşürmek zor oluyor. Size bir şey sorayım madem biraz sert kullanıyorsunuz, sizin araçta 1'e düşürmemezlik yapıyor mu? Benimki bazen düşürmüyor manuel atıyorum. DSG beynini sıfırlayıp biraz sert kullan dedi birisi. Bir faydası olur mu?

DSG'yi sıfırlamak faydalı oluyor tabii sonrasında kendinize tüketimi düşürecek bir kullanım tarzı belirlemeniz gerekiyor.

Aracı aldıktan 3 ay sonra yorum yapmam gerekirse eğer;

-Performans konusu çok fazla iyi bence. Her zaman gazlayıp gidebilecek güçte. Hiç ölü gibi olduğu ana rastlamadım. Bastığın an köklüyor.

-Uzun yol tüketimi ne kadar iyiyse şehir içi hatta trafikli zamanlardaki yakıt tüketimi bir o kadar kötü. Şehir dışı 4.6 litre görürken trafik içinde 8-10 litre gösteriyor. Ortalama 8.5 altını görmedim. Trafiksiz şehir içi ortalaması 6.5 litre.

-Donanımı, özellikleri her şeyi çok iyi. Yarı otonom sürüşü sürekli kullanıyor. Tesla kadar akıllı değil tabii ki ancak öndeki araca mesafeyi seçip istediğim hızda yolu sonsuza kadar takip edebilir. Hiçbir sıkıntısı yok.

-Kendiniz sürerken bile acil fren yapabilir veya sizi şeride sokabiliyor. Çok güzel özellikler.

-Vites geçişleri şahane, artık DSG daha da iyi. Spor otomobil vites geçişleri gibi hızlı ve rahatsız etmiyor.

-Dıştan ufak ancak içten bir o kadar da geniş araç.

Sevmediğim ya da ilk şahsi aracım olduğundan beğenmediğim yanları;

-Süspansiyon ilk başlarda aşırı sertti. Şu an biraz daha iyi ama halen süper konforlu diyemem.

-Multimedya sisteminde kablosuz özelliği olduğu halde mirror link özelliği sadece kablolu çalışıyor. VAGCOM'cularda açılıyor ama garanti bozulmasını riske atamadım.

-360 derece kamera ve sunroof olmaması böyle bir araç için bence büyük eksiklik. Park ederken 360 kamera çok keyifli olurdu diye düşünüyorum. Mini SUV sayılabilecek araçta sunroof olmaması saçmalık zaten... İbiza'da bile var.

- Skoda kamiq ile benzer boyutlarda ancak onun deposu 50 litre iken Arona'nın deposu 40 litre. Bence 50 olmalı ve yakıt almak için daha az uğraşmak gerekirdi diye düşünüyorum.

-İç tavan kaplaması tamamen siyah olan bir araçta arka koltuk tavan aydınlatma olmaması büyük saçmalık.

Ben 1.127'e aldım ancak şu an 1.450'den daha yüksek ücretler konuşuluyor. Sonumuz hayrola :)

Yeni konular

Geri
Yukarı