1 ms 75 Hz TN vs 5 ms 60 Hz IPS Monitör

Belki orta bir yol vardır. Monitörlerin linklerini atarsanız daha iyi olur.
Ortası VA paneller. TN'den VA panele geçiş yapanlar vay canına diyor ama yine de giriş ve orta seviyede en iyisi IPS panel. Üst seviyede AH-IPS'ten daha iyi VA panel olarak sadece AMVA5 var. Uygun fiyata AH-IPS bulunursa tadından yenmez. :D

Ne tarz oyunlar oynuyorsunuz? First Person Shooter oyunları oynuyorsanız CS:GO gibi 1 ms 75 Hz TN aksi halde genel kullanım ve normal oyunlar için 5 ms 60 Hz IPS daha iyi olacaktır.

Ortası VA paneller. TN'den VA panele geçiş yapanlar vay canına diyor ama yine de giriş ve orta seviyede en iyisi IPS panel. Üst seviyede AH-IPS'ten daha iyi VA panel olarak sadece AMVA5 var. Uygun fiyata AH-IPS bulunursa tadından yenmez. :D

Tam onu diyecektim.:saçma: VA paneller hayat kurtarabiliyor. İyi TN paneller istisna olduğuna göre ve o modeller de pahalı olduğuna göre IPS almak mantıklı görünüyor. İyi kelimesini tırnak içinde kullandım bu arada.:penguen:

İyi TN paneller istisna olduğuna göre > İyi kelimesini tırnak içinde kullandım
Aynen iğrençliği minimum seviyede tutan TN paneller doların da etkisiyle 2.000 liradan başlıyor.
O değilde 1ms'ciler ne kadar çok yahu! Gün geçtikçe azalsa da halen çoklar. Neyi kaçırdıklarını bilseler. :ROFL::lanet:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı