1 ölü pikselli monitör iade edilir mi?

Berkay Fırat

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Bu monitörü aldım 1 hafta önce ölü piksel vardı 1 tane. Ghosting falan yok hiç. Ölü piksel sorunu dışında monitörü beğendim aslında. Ekranın tam ortasında olmasa sıkıntı değildi de. Bu monitörü 1400'e almıştım. Bu fiyat bandında daha iyisini bulacağımı sanmıyorum ama varsa tavsiyenizi bekliyorum.

Ölü piksel kolayca çoğalan bir şey değildir ama o ölü piksel ne şartlarda oluştu oluşurken çevresinde ne gibi bir hasar oluştu bilemessin diğerleride bir bir sönmeye başlayabilir hiç sönmeyedebilir. İade ya da değişime gönder diyeceğim diycekler bir ölü piksel sorun değil beğenmedim diyi göndermen daha mantıklı olacak buseferde başkasına satacaklar bu olay sana kalmış bir şey 14 gün süren var iyi değerlendir.

Bu monitörü aldım 1 hafta önce ölü piksel vardı 1 tane. Ghosting falan yok hiç. Ölü piksel sorunu dışında monitörü beğendim aslında. Ekranın tam ortasında olmasa sıkıntı değildi de. Bu monitörü 1400'e almıştım. Bu fiyat bandında daha iyisini bulacağımı sanmıyorum ama varsa tavsiyenizi bekliyorum.

Eğer garanti süreci devam ediyorsa iade etmene gerek yok. Garantiye verip yenisi ile değiştirebilirsin.

İade edilir. 1 ölü piksel bile ayıplı mal olarak görülüyor. Fakat bazı firmalar 3-4 ölü pikselden sonra iade alıyor. Bu durumda Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmanız gerekmektedir.

Geri
Yukarı