1 Senede akıcı İngilizce öğrenilir mi?

Daha fazla  
Merhaba herkese. Üniversite de hazırlık sınıfı okumayı düşünüyorum. Seviyem sıfır değil, bir tık iyi sayılır. 1 sene boyunca çalışsam kendimi İngilizceye maruz bıraksam akıcı bir şekilde konuşabilir miyim? İleride Erasmus düşünüyorum.

Merhaba herkese. Üniversite de hazırlık sınıfı okumayı düşünüyorum. Seviyem sıfır değil, bir tık iyi sayılır. 1 sene boyunca çalışsam kendimi İngilizceye maruz bıraksam akıcı bir şekilde konuşabilir miyim? İleride Erasmus düşünüyorum.
Çalışırsan herşey olur. 🙂
Bide sana öneri: Her yaptığın şeyi ingilizce olarak uygula. Örnek: Oyunları ingilizce oyna.

Eğer iyi bir temelin varsa, yapacağın pratiğe bağlı olarak dil seviyeni hızlı geliştirebilirsin. Bunun yolu pratik yapmak, uygulamaları ve oyunları İngilizce kullanmak dil seviyenize katkı yapsa da bu yavaş bir süreç. Sizin yapmanız gereken şey pratik yapacak insanlar bulup pratik yapmak, bunu Discord üzerinden dil öğrenme sunucularından yapabilirsiniz.

Planlı çalışmayla olur.
Akıcı İngilizce'den kasıt üst B2 veya C1 seviyesinde İngilizce bilgisi ve konuşma yetisi ise sanmıyorum. Kimse gününün büyük bölümünü İngilizce'ye ayıramaz gibi geliyor.

Ekleme: Hazırlık okuyormuş, ben üniversitede bölümünü okuyor sandım. Öyleyse olabilir belki.

Geri
Yukarı