1 Tatlı Kaşığı Kahvede Kaç mg Kafein Var?

Rousso

Hectopat
Ekstra enerji, performans, güç ve yağ yakımı vs. :)
Anladım ben yıllardır kahve işi içindeyim kafeinin vücuda etkisi şöyle bir insanın normal kafein ihtiyacı günlük 8 Gramdır. Bunun üzerine çıkıldığında eğer vücuttan atılmazsa kan dolaşımı hızlandırdığı için kalp krizine kadar yolu var ve kafein ter ile atılmaz sadece tuvalette atabilirsiniz bunu muhtemelen bulk dönemine girmiş ve ağır spor yapanlar tercih eder diye düşünüyorum riskli bir iş bence ufaktan başlayın direk bu kadar yükleme yapmayın. Eğer yaparsanız bol bol su içmeyi unutmayın günde 3-4 Lt den bahsediyorum daha bile fazla olabilir çünkü bu kadar yüksek kafeini vücuttan atmak kolay değil.

KS
Bull

Bull

Hectopat
Yer
İstanbul
Anladım ben yıllardır kahve işi içindeyim kafeinin vücuda etkisi şöyle bir insanın normal kafein ihtiyacı günlük 8 Gramdır. Bunun üzerine çıkıldığında eğer vücuttan atılmazsa kan dolaşımı hızlandırdığı için kalp krizine kadar yolu var ve kafein ter ile atılmaz sadece tuvalette atabilirsiniz bunu muhtemelen bulk dönemine girmiş ve ağır spor yapanlar tercih eder diye düşünüyorum riskli bir iş bence ufaktan başlayın direk bu kadar yükleme yapmayın.
Çok fazla kahve seven birisi değilim, bulk döneminde bile olsam günde en fazla kullanacağım 2 Tatlı kaşığıdır.
Ben işe yaradığını düşünmüyorum, ayrıca kafein insana enerji vermez. Bir senedir spor yapıyorum kaç kişi ile konuştum çoğu aynı fikirde. Yani sen kahve içsen de içmesen de kaldırdığın ağırlıklar aynı olacaktır, kafein ile alakası yok.
Vücut ısısını arttırıp terlemeye yol açıyor, bence işe yarıyor. :) Özellikle kardiyodan önce iyi gidiyor.

duman

Hectopat
Yer
Mars
Tatlı kaşığı ortalama beş gram diye biliyorum. Yani tatlı kaşığın için ortalama iki mg denebilir. Ek olarak hesaplama yaparsanız kolaylık olsun diye, yemek kaşığı on gram ve çay kaşığı ise üç gram diye bilmekteyim.
Hayır onu sormadım ben.. 5gr kahvenin içinde kaç mg kafein var bunu soruyorum? :)
Tabi, eksik yazmışım. Yani tatlı kaşığın için ortalama iki mg "kafein" denebilir. Bu şekilde oldu.

Terro3346

Femtopat
Ben işe yaradığını düşünmüyorum, ayrıca kafein insana enerji vermez. Bir senedir spor yapıyorum kaç kişi ile konuştum çoğu aynı fikirde. Yani sen kahve içsen de içmesen de kaldırdığın ağırlıklar aynı olacaktır, kafein ile alakası yok.

Hortlatmak gibi olmasın ama zaten kaldırdığın ağırlık sayısına etki etmiyor, metobolizmayı hızlandırıp daha çok terliyorsun. Yani benim bildiğim öyle. Preworkout filtre kahveler var kupası 350mg.
PS: Birisi zaten dediğimi söylemiş.

Son düzenleyen: Moderatör:

kaankkk

Yoctopat

Kaldırdığın ağırlıklar aynı olacak ama odaklanman daha iyi olacak. Yani hareketleri daha düzgün yapıp, o kas gurubuna odaklanman daha iyi olacak. Kahve preworkout dur.

Yukarı