1 yıllık spor sonrası gelişim yok

bacoen

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi gunler bugün itibarıyla sporda 1 yilim doldu fakat kafayi yiyecegim. 1 yil icin gordugum gelisim aşırı az, hala gobegim var gogus bolgem spor yapmiyor gibi duruyor(60 kilo ile bench presste set atiyorum) kollarim da ayni sekilde yagli beslenmem duzgun, 63 kiloyum 120 gram civari protein aliyorum her gun antrenman olarak PPL yapiyorum. Yag oranim 14 15 civari olmasi lazim fakat cok fazla olmasa da skinny fat durumum var. Yaz yaklasiyor ne yapayim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi gunler bugün itibarıyla sporda 1 yilim doldu fakat kafayi yiyecegim. 1 yil icin gordugum gelisim aşırı az, hala gobegim var gogus bolgem spor yapmiyor gibi duruyor(60 kilo ile bench presste set atiyorum) kollarim da ayni sekilde yagli beslenmem duzgun, 63 kiloyum 120 gram civari protein aliyorum her gun antrenman olarak PPL yapiyorum. Yag oranim 14 15 civari olmasi lazim fakat cok fazla olmasa da skinny fat durumum var. Yaz yaklasiyor ne yapayim?
Hocalarla falan konuşmadın mı hiç bu 1 yıllık süreçte?

Beslenme nasıl sadece proteine bakma kalori falan.

Ağırlık antrenmanında ikisi birlikte oluyor ya.
Yağ yakarken kas nasıl kazansın? öyle bir şey yok. Kas kütlesi eklemek için yüksek kalori alımı (clean bulk) gereklidir. 2000 kalori alarak kas inşa edemezsiniz. Çok az ekleyebilirsiniz oda asla görüntü olarak fark yaratmaz üstelik 1 yılını doldurmuş. Demek ki hep yerinde saymış kalorisini takip etmemiş kas kütlesi kazanamamış.

Yağ yakarken kas nasıl kazansın? Öyle bir şey yok. Kas kütlesi eklemek için yüksek kalori alımı (clean bulk) gereklidir. 2000 kalori alarak kas inşa edemezsiniz. Çok az ekleyebilirsiniz oda asla görüntü olarak fark yaratmaz.

Ne yani mesela spor yaparken yağ yakıyoruz bir yandan kaslar hasar görüyor gerekli proteini alınca kaslar gelişmezmi.

Ne yani mesela spor yaparken yağ yakıyoruz bir yandan kaslar hasar görüyor gerekli proteini alınca kaslar gelişmezmi.
O öyle işlemiyor hocam. Yağ gittiği için olan kas ortaya çıkabilir ama yağ yakarken kas kütlesi eklemek çok zordur natural biri yapamaz. Sadece sporun ilk aylarında kalori düzgün alınmasa bile fark olabiliyor biraz, ama ilerleyen süreçte kas kütlesi eklemek istiyorsanız bulk zorunlu gibi duruyor. O yüzden hedefini bilmeyen kişiler sporda gelişim asla göremezler, zayıfsan yüksek kalori alarak kasla beraber kütle ekleyeceksin, aşırı yağlı ve kiloluysan yağ yakmaya çalışacaksın olay bu. Skinny fat yani hem zayıf hem de yağlı gözüken kişilerin kas kütlesi çok azdır bu yüzden zayıf olmalarına rağmen yağlıdırlar, çözüm ise tamamen kişinin kendisine kalmış ya kütle eklemek için temiz bulka girer minimum şekilde yağlanmayı göze alır ve sonrasında kas ekledikten sonra yağları yakmaya başlayabilir.

Hocalarla falan konuşmadın mı hiç bu 1 yıllık süreçte?
Konustum bana daha fazla yemen lazim dediler oyle de yaptim fakat cok yaglandim.

Sana öyle geliyor gibi de olabilir. Protein kaynağı olarak ne kullanıyorsunuz?
Tavuk yumurta lor peyniri.

Ben şimdi anlamadım, yağ yakmaya mı yoksa kas büyütmeye mi çalışıyorsunuz?
Hocam yaz yaklasip ben yagli oldugum icin yag yakmak istiyorum.

Beslenme nasıl sadece proteine bakma kalori falan.
1800 kalori civari aliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı