Spor sonrası bilek ağrısı

Booker_DeWitt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce şınav sonrası sağ bileğim ağırmaya başladı. Spor sonrası 2-3 saat kadar bu ağrı sürüyordu. Daha sonra 1 hafta boyunca böyle devam ettim. Ama artık ağrı bayağı artmaya başladı için 1-2 hafta ara vermeye karar verdim çünkü ağrısı tüm gün sürmeye başlamıştı. Bu ağrının sebebi çok yüklenmeden olabilir mi diyeceğim ama normalde de düzenim hep buydu şınav sayısını arttırmamıştım bu olaydan önce. Bileğimin ağrısı geçtikten sonra 'wrist wraps' almayı düşünüyorum. Ağrının sebebi belki de bileğin sabit kalmamasıdır. Sorum daha önce bu durumu yaşayan var mı? Başka önerileriniz varsa deneyebilirim.

Hafif kilo ile bilek antrenmanı yap örnek 4kg dumbell ile bileğini esnet.

Şöyle söyleyeyim normalde bileklerim bayağı güçsüzdü o yüzden direnç bandı almıştım. 3-4 aydır programıma bantla yapabileceğim bilek hareketleri de eklemiştim. Öncesine göre bileğimin durumu iyi güç konusunda. Aslında bileğimi her spor öncesi esnetiyorum biraz araştırıp izlemiştim o hareketleri yapıyordum. Dediğiniz gibi bileğim düzeldiğinde esnetme konusunda biraz daha duracağım.

Almayı düşündüğünüz arkadaş şınav konusunda yardımcı olmaz, şınavda bu tarz şeyler takmayın zaten. Şınav formunuzun doğru olduğuna emin olun. Kol açıklığınız, üstten bakınca vücudunuzun neresine geldiği, kendinizi indirip kaldırırken dirseklerinizi ne tarafa açtığınız önemli.

Geri
Yukarı