10 000 Kişi Emrinizde Olsa Ne Yaptırırdınız?

Yapılacak şeyler belli. Ya devrim yapardım ya da hepsinden en kötü asgari ücretle çalışmalarını ve maaşlarını bana teslim etmelerini isterdim.
Hesaplarsak ayda 20000000 TL eder. Onun da çoğunu vakıflara bağışlardım.

"Alde Studios" adında bir oyun stüdyosu açardım ve orada oyun ve yazılım yaptırırdım.
10 bin kişi yüksek bir rakam olduğu için bir kısmı yapay zeka, bir kısmı modelleme bir, kısmı da oyun motoru falan.
Hepsi ileri düzey yazılım mı biliyor bu 10k kişinin 🙂

Evet emrinizde 10.000 kişi olsa ne yaptırırdınız? Her kişiden 10₺ kar etsek 100 000₺ yapar. Yaratıcı fikirlerinizi bekliyorum. Azıcık eğlenelim 😀
Kar etmek olayını tam anlamadım. Ama emrimde 10 bin kişi olsa, hepsini tek tek... özgür bırakırdım. 😀
Bu arada bir konu kilitlenmiş, bir konudan da men edilmişim.

10000 kişi az bir kişi değil bu kişilerinde bu yaşa kadar illaki bir birikimleri olur. İlk o birikimleri alırım sonra asgari ücretle işe sokarım 2 3 yıl çalıştırır. Fabrika kurarım ücretsiz işçi olarak kullanırım. 4 5 tanesini evimde köle olarak yemek işleri vs. kullanırım sonra fabrika ile zenginleşince hepsini emrimden çıkartır asgari ücretin 1.5 katı fiyata çalıştırırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı