10.000 TL 32", 4K, IPS Monitör Önerisi

Bütçe
10.000 TL
32 zaten yeterince büyük hocam. Bir de şimdi 43'lük bir şey buldum. 21:9 işime yaramaz çift monitör kullanacağım için. Teşekkür ederim fikir için.

Hocam sence de biraz abartmıyor musun?..

Hayır hocam doğru söylüyor. 8ms ciddi bir süre evet 1 2 sn değil ama gözle fark edilebiliyor. Onun haricinde 21:9 film izlerken özellikle ciddi bir avantaj sunuyor. Keza filmler genellikle 21:9 çekilmeye başlandı.

32 zaten yeterince büyük hocam. Bir de şimdi 43'lük bir şey buldum. 21:9 işime yaramaz çift monitör kullanacağım için. Teşekkür ederim fikir için.

Hocam sence de biraz abartmıyor musun?..

Hocam birazcız abartıyor olabilirim ama çok rahatsız edici oluyor cidden mouse fazla kayıyor bir türlü denk getiremiyorsunuz falan sinir bozucu bir şey ama 1 sn yakın gecikiyor.

Bu bütçede yurt dışında çok güzel modeller var da Türkiye pazarında bu tarz monitörlerin alıcısı az olduğu için pek getirmiyorlar. Türkiye'de en alınabiliri Dell U3219Q gibi gözüküyor.
Hocam attığınız monitör 8 ms, hayata neredeyse 1.5-2 saniye geç geliyor görüntü.
Abartmayın, 2 saniye geç gelmesi için 2000 ms olması gerekiyor. Şu an çoğu laptop 8 ms panel kullanıyor, onlarda da görüntü 2 saniye geç mi geliyor?

By bütçede yurt dışında çok güzel modeller var da Türkiye pazarında bu tarz monitörlerin alıcısı az olduğu için pek getirmiyorlar. Türkiye'de en alınabiliri Dell U3219Q gibi gözüküyor.

2 Saniye geç gelmesi için 2000 ms olması gerekiyor, abartmayın. Şu an çoğu laptop 8 ms panel kullanıyor, onlarda da görüntü 2 saniye geç mi geliyor?

Ya hocam derdiniz ne 2 sn derken onu uysun diye söyledim ayrıca 2000 ms olmuyor 100 ms bile kaç saniyeler geciktiriyor.

IPS panel bakıyorum hocam. IPS.
Bu bütçede yurt dışında çok güzel modeller var da Türkiye pazarında bu tarz monitörlerin alıcısı az olduğu için pek getirmiyorlar. Türkiye'de en alınabiliri Dell U3219Q gibi gözüküyor.

Abartmayın, 2 saniye geç gelmesi için 2000 ms olması gerekiyor. Şu an çoğu laptop 8 ms panel kullanıyor, onlarda da görüntü 2 saniye geç mi geliyor?
Hocam Amerika'dan getirebilirim ama olay getirmek değil. Uçak kargolarına güvenmemek. Mayıs'ta gidip Kasım'da döneceğim ama işte zaten ordan alabileceğimden emin olabilsem, burda şu an fiyatlara bakmakla uğraşmam bile.
Ya hocam derdiniz ne 2 sn derken onu uysun diye söyledim ayrıca 2000 ms olmuyor 100 ms bile kaç saniyeler geciktiriyor.
Hocam, ms "milisaniye" anlamına geliyor. 1 saniye = 1000 milisaniye. 2 saniyelik bir gecikme olması için o monitörün 2000ms ile çalışıyor olması lazım. 8ms gündelik kullanımda fark edecek bir değer değil. En azından benim için öyle. Evet, oyun oynarken 1 ms ile 8 ms arasındaki farkı anlayabiliriz ve bize problem çıakrtabilir ama ben zaten gündelik kullanım için, film için, güzel görüntü alabilmek için böyle bir panele yöneldiğimden, 8ms olması pek de bir şey değiştirmeyecektir benim için.

Ayrıca 2000 ms olmuyor 100 ms bile kaç saniyeler geciktiriyor.
1 saniye = 1000 milisaniye. 100 ms de 0.1 saniyeye tekabül ediyor, bu da rahatça algılanabilecek bir süre. Laptopların çoğu 8 ms panel kullanıyorlar hiç 2 saniye geç geliyorlar mı?
Hocam Amerika'dan getirebilirim ama olay getirmek değil. Uçak kargolarına güvenmemek.
Aynen, bu çok sıkıntı olacaktır. Hem garanti durumunda sıkıntı yaratır hem de ufak bir sallanmada monitör gidebilir. Ölü piksel çıkarsa onu da değiştiremezsiniz.

1 saniye = 1000 milisaniye. 100 ms de 0.1 saniyeye tekabül ediyor, bu da rahatça algılanabilecek bir süre. Laptopların çoğu 8 ms panel kullanıyorlar hiç 2 saniye geç geliyorlar mı?

Aynen, bu çok sıkıntı olacaktır. Hem garanti durumunda sıkıntı yaratır hem de ufak bir sallanmada monitör gidebilir. Ölü piksel çıkarsa onu da değiştiremezsiniz.
O yüzden Türkiye'deki seçeneklerime mahkumum aslında çok çok daha güzelleri alınabilecekken...

Geri
Yukarı