10.000 TL Linux uyumlu gaming laptop önerisi

Bütçe
10.000-12.000
TN panel olması benim bir işime yaramaz :) . Oyun oynamayacak birisi için içerisinde ki 2060'a para vermek çok saçma olur.

Şaka gibi MSI GL75 Leopard'a YouTube da Linux yükleyen yok :D.

IPS-Level diye geçiyor hocam, TN olduğunu hissetirmez. İsterseniz laptopu alın, 14 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var. Baktınız çalışmıyor driverlar, iade edersiniz.

IPS-Level diye geçiyor hocam, TN olduğunu hissetirmez. İsterseniz laptopu alın, 14 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var. Baktınız çalışmıyor driverlar, iade edersiniz.

Tabii, öyle bir hakkım var ama onunla uğraşması da sorun olabiliyor. İadeyle uğraşacağım da sonrasında parası birkaç gün içinde gelecek, sonra yeni bilgisayar siparişi vereceğim. Bunun yerine daha çok araştırmaya çalışıyorum ki sorun varsa başta almayayım. Tabii donanım olarak sanırım en iyisi GL75 olduğu için onu almayı düşünüyorum. Tabii bir de Wi-Fi 6 gibi yeni nesil bir özellikle gelmesi de beni ona yöneltti. Dediğiniz gibi çok fazla driver problemi olursa iade düşünebilirim ama bence Manjaro veya Ubuntu sorunsuz çalışacakmış gibi hissediyorum. Şu an kullandığım RTX2060'lı masaüstünde bile Manjaro sorunsuz çalıştı.

Ben böyle konuları çok takıyorum. Herhangi bir problem de çözülebilecek sorunlardan bahsetmiyorum. Genel olarak bazı donanımlar Linux da çok sorun çıkartıyor. Mesela touchpad gibi bir özeliğin çalışmaması çok kötü olur. Bilgisayar bilimleri öğrencisi olarak çoğu problem de çözmeye çalışacağım ama sorunsuz bir Linux uyumlu dizüstü bilgisayarı kim istemez ki? :).

Arasında en iyileri HP Pavilion gibi duruyor. Başlıkta sonradan Intel işlemci istediğimi yazdım çünkü Ryzen işlemciden sonra bir de Intel işlemci de deneyimlemek istiyorum :) . Araştırmalarıma göre i7 10750H , Ryzen 4800H'a göre daha kötü özelliklere sahipmiş.
HP Pavilion'ların Intel işlemcili olanlarında ısınma sorunu var maalesef.

Konuyu okumadan öneri yapmayın lütfen

HP Pavilion'ların Intel işlemcili olanlarında ısınma sorunu var maalesef.

Herkes de Pavilion'lara ısınma sorunlu deyip duruyor. Nasıl bu kanıya varıyorsunuz? Kanıtlı olarak ısındığına dair belgeler var mı?

Konuyu okumadan öneri yapmayın lütfen

Herkes de Pavilion'lara ısınma sorunlu deyip duruyor. Nasıl bu kanıya varıyorsunuz? Kanıtlı olarak ısındığına dair belgeler var mı?
Isınıyor hocam. Kanıtı var. Ben bulamıyorum şuan imkanım yok ama araştırıp ya da konu açıp bunu kanıtlayabilirsiniz.

Isınıyor hocam. Kanıtı var. Ben bulamıyorum şuan imkanım yok ama araştırıp ya da konu açıp bunu kanıtlayabilirsiniz.
Açıkçası oyun oynamayan biri olduğum için zaten en fazla göreceğim ısı 60 olur ama ısınma sorunu varsa belki virtualbox vb. uygulamalar kullanırsam sorun yapabilir ama zaten pavilion'u GL75'i gördükten sonra vazgeçtim.

Açıkçası oyun oynamayan biri olduğum için zaten en fazla göreceğim ısı 60 olur ama ısınma sorunu varsa belki virtualbox vb. uygulamalar kullanırsam sorun yapabilir ama zaten pavilion'u GL75'i gördükten sonra vazgeçtim.
Hocam ısınma sorunu yapan bazı bilgisayarlar Epic Games'i açarken bile ısınıyor. Misal Monster'lar buna örnek. Isınıp ısınmadığı hakkında konu açarsanız hep birlikte bilgileniriz.

Geri
Yukarı