10 gün sürecek su orucu günlüğüm

Hocam 10 gün aç durmayı düşünmüyorsunuz herhalde.
Aslında o kadar zor değil, mideniz kendi haznesini kullanana kadar zor. Beyin böyle bir şeyle ilk kez karşılaştığı için enerjinizin bitiminde midedeki hazneyi kullanmak yerine sizi yemek yemeniz için uyarıyor ve enerjisiz kalıyorsunuz. O günleri atlattıktan sonra gerisi akıp gidiyor.

Aslında o kadar zor değil, mideniz kendi haznesini kullanana kadar zor. Beyin böyle bir şeyle ilk kez karşılaştığı için enerjinizin bitiminde midedeki hazneyi kullanmak yerine sizi yemek yemeniz için uyarıyor ve enerjisiz kalıyorsunuz. O günleri atlattıktan sonra gerisi akıp gidiyor.
Hocam öyle birşey denemem aktif spor yapıyorum zaten de 10 gün aç kalmak fazla geldi.

Aç kalınan her gün vücuttaki tüm mineral ve vitaminler gitgide azalacak, bu sağlık sorunlarına yol açabilir, birçok hastalık riskini katbekat arttırabilir ve bunu uygulamak günümüz mantığına uygun değil. Bunu önermek veya tavsiye etmek de uygun değil. Bu Dünya'nın düz olduğuna inanmak gibi bir şey.

Aç kalınan her gün vücuttaki tüm mineral ve vitaminler gitgide azalacak, bu sağlık sorunlarına yol açabilir, birçok hastalık riskini katbekat arttırabilir ve bunu uygulamak günümüz mantığına uygun değil. Bunu önermek veya tavsiye etmek de uygun değil. Bu Dünya'nın düz olduğuna inanmak gibi bir şey.
Uyarıların için teşekkürler fakat kafama koydum yapacağım.
1. Gün​
Sonuçta ilk gün. Geceleri yemek krizim tuttu fakat yemedim, şu an da enerjim bitik düzeyde başım ağrıyor ayrıca biraz fakat bu evreleri bildiğim için yemek yememekte kararlıyım ilk sarsıntıda devrileceğimi sanmıyorum. Su harici hiçbir şey içmedim henüz. Şimdiden ruhsal açıdan rahatladığımı hissedebiliyorum hafif tatlı bir acısı var bu halsizliğin.

Son düzenleme:
Uyarıların için teşekkürler fakat kafama koydum yapacağım.
1. gün​
Sonuçta ilk gün. Geceleri yemek krizim tuttu fakat yemedim, şu an da enerjim bitik düzeyde başım ağrıyor ayrıca biraz fakat bu evreleri bildiğim için yemek yememekte kararlıyım ilk sarsıntıda devrileceğimi sanmıyorum. Su harici hiçbir şey içmedim henüz. Şimdiden ruhsal açıdan rahatladığımı hissedebiliyorum hafif tatlı bir acısı var bu halsizliğin.
1. gün​

10 gün falan tutma muhtemelen çok kötü hastalanırsın. Ek olarak vücudun B ve C vitamini hızlı bittiğinden korona olursan çok ağır atlatabilirsin. Çok fazla kasların eriyecek. Ek olarak vücuda hiçbir faydası yok 1 günden uzun tutmanın.

Bende 3 gün denemiştim çok iyi hissettiriyor. Sağlıksız olduğunu düşünen arkadaşların 2 gün aç kalıp kalmadıklarını merak ediyorum ama hiç denemedikleri için endişelenmeleri normal bende bayılırım diye düşünüyordum ama öyle olmuyor arkadaşlar. Hatta glikojen deposu 8-10 saatte bitince vücut enerji olarak keton cisimlerini kullanıyor yani vücudun kötü günler için sakladığı yağları. 24 saatlik açlıktan sonra da otofaji başlıyor yani vücut kendini temizliyor. 2016 yılında Japon bir bilim insanı açıklamıştı otofajiyi ve Nobel Ödülü almıştı. Uzun süreli açlık zararlı olsa Nobel gibi bir ödül verilmez, itibar da edilmezdi.

Bende 3 gün denemiştim çok iyi hissettiriyor. Sağlıksız olduğunu düşünen arkadaşların 2 gün aç kalıp kalmadıklarını merak ediyorum ama hiç denemedikleri için endişelenmeleri normal bende bayılırım diye düşünüyordum ama öyle olmuyor arkadaşlar. Hatta glikojen deposu 8-10 saatte bitince vücut enerji olarak keton cisimlerini kullanıyor yani vücudun kötü günler için sakladığı yağları. 24 saatlik açlıktan sonra da otofaji başlıyor yani vücut kendini temizliyor. 2016 yılında japon bir bilim insanı açıklamıştı otofajiyi ve nobel ödülü almıştı. Uzun süreli açlık zararlı olsa nobel gibi bir ödül verilmez, itibar da edilmezdi.

Tamam da spor yaparak da glikojen depolarını boşaltırsın sağlıklı beslenerek de vücudunu temiz tutarsın. Çünkü bağışıklık sistemini bitiriyor B ve C vitamini eksikliği başlıyor. Basit gribk bile ağır atlatırsın.

Geri
Yukarı