10 Mbps İnternet 3 aileye yeter mi?

Skyfin

Decapat
Bulunduğumuz binada altyapı olmadığı için Turkcell Superbox hizmetine başvurduk. Fiyatı 160 TL olduğundan iki aile ortak girdik ve aylık 80 80 ödüyoruz. 10 Mbps download ve 10 Mbps upload var. Ancak ortak bağlattımız komşumuz birisini daha alalım diyor ve 3 aile ayda 50 TL civarı ödeyeceğiz. Altyapımız olmadığı için zorunlu bu hizmete başvurduk. Ve komşumuza 80 TL çok fazla geliyormuş. Yaptığı tek şey Youtube'dan dizi izlemek. Bense gün içerisinde oyun oynuyorum ve ping olmaması benim için çok önemli. Sizce bu interneti 3 aile kullanabilir mi? Bu durumda iken bile arada ping dalgalanması oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 Mbps aslında bir kişi için bile limit bir hız. O yüzden başkası Youtube'dan video açınca sizde ping olması çok doğal. 4G internet de sabit internet kadar stabil ping süresi veremeyeceği için zaten kısıtlı olan hattınız, sizi daha da kısıtlayacak.

Ayrıca interneti paylaşmanızı önermem.

10 Mbps aslında bir kişi için bile limit bir hız. O yüzden başkası Youtube'dan video açınca sizde ping olması çok doğal. 4G internet de sabit internet kadar stabil ping süresi veremeyeceği için zaten kısıtlı olan hattınız, sizi daha da kısıtlayacak.

Ayrıca interneti paylaşmanızı önermem.
Tam da bu konu hakkında paylaşım yapmıştım ben de. Başkası video açtığında ping artması doğal demişsiniz, internet 100 Mbps olsa video açılınca ping çıkmayacak mı?

İnterneti ortak kullanmak yasak. Mesela hattın senin üstüne olduğunu ve diğer ailelerden bir kişinin Bylock kullandığını düşün. Derdini kime anlatabilirsin?

Çıkabilir ancak şunu yaparsın etik olur mu bilmem ancak 192.168 uzantılı siteden ağa bağlı kullanıcıların hızlarını sınırlandırırsın kendinde ayrıyeten Ethernet kablosu ile bağlanıp bir tık daha iyi kullanım sağlarsın , gerekirse konuş geceleri oynarım dersen misal 12den sonra bu iki aile fertleri uyuyorsa modemin Wireless bağlantısını kapatır solo kullanırsın ancak diğer ihtimallerde Ping’in hep olacak.

Çıkabilir ancak şunu yaparsın etik olur mu bilmem ancak 192.168 uzantılı siteden ağa bağlı kullanıcıların hızlarını sınırlandırırsın kendinde ayrıyeten Ethernet kablosu ile bağlanıp bir tık daha iyi kullanım sağlarsın , gerekirse konuş geceleri oynarım dersen misal 12den sonra bu iki aile fertleri uyuyorsa modemin Wireless bağlantısını kapatır solo kullanırsın ancak diğer ihtimallerde Ping’in hep olacak.
Bunu aslında bende düşündüm deneyebilirim gelişmeleri yazarım budaya
İnterneti ortak kullanmak yasak. Mesela hattın senin üstüne olduğunu ve diğer ailelerden bir kişinin Bylock kullandığını düşün. Derdini kime anlatabilirsin?
Biz başta turkcelli aradığımızda ordaki müşteri hizmeti bu internet genelde komşularla ortak kullanılıyor diye kendisi söyledi zaten hem hat bizim üzerimize değil

Biz 4 kişi 16 Mbps kullanıyoruz ve 1 kişi HD video açtığında oyunlarda pingim 150'den fazla olabiliyor. Ve 3 aile diyorsunuz. Sizin bilgisayarınız dışında diğer cihazların hızını kısıtlamadan imkansız olur oyun oynamak.

3 kişi girecekseniz 4.5g hızında olan paketi alında rahat edin :D

ayrıca ping video izlemeyle artmaz ping uploadla alakalı ki superbox ın upload u 10 mbps çoğu ev tarifelerinde upload 2-5 arası. 4g şebekesi olduğu için pingin yüksek çıkar dalgalanır vs. baz istasyonunun yoğunluğuna göre sürekli değişkenlik gösterir

Geri
Yukarı