10. sınıf bölüm seçimi

Yasarefe

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bölüm seçimi yaptık seçmeli dersler verildi bize ve bölümlere göre ders seçmemizi istediler ben normalde sözel bölüm seçecektim ama baktım sözel bölüm yok fakat ben hukuk okumak istiyordum ondan dolayı sözel seçecektim ama yoktu hocalara sorduğumda da bu okulda sozel bölüm olmadığını söylediler aklımda şu sorular var.

1- sözel bölüm okulda açtırabilir miyiz ( açacaklarını söylemişlerdi bende ona göre karar almıştım)

2- sayısal bölümde üniversite sınavında hukuk bölümünü seçebilir miyim?

Bugün bölüm seçimi yaptık seçmeli dersler verildi bize ve bölümlere göre ders seçmemizi istediler ben normalde sözel bölüm seçecektim ama baktım sözel bölüm yok fakat ben hukuk okumak istiyordum ondan dolayı sözel seçecektim ama yoktu hocalara sorduğumda da bu okulda sozel bölüm olmadığını söylediler aklımda şu sorular var.

1- sözel bölüm okulda açtırabilir miyiz ( açacaklarını söylemişlerdi bende ona göre karar almıştım)

Öncelikle YKS sınavında okuduğun bölüme bakılmaz. TYT'yi herkes aynı oluyor ama AYT'yi alanına göre olursun. Senin önüne kitapçık verirler sende hangi bölümsen ona göre çözersin AYT'yi yani hangi bölümü seçersen seç hukuk okuyabilirsin ama şöyle birşey var, sen sayısal seçersen ağırlıkla fizik kimya biyoloji göreceksin ki bu senin AYT de işine yaramayacak açığa geçmen mantıklı olur bu durumda ayrıca sözel dersleri öğrenmen zor olur çünkü okulda görmeyeceksin.

Sözel bölüm açtırabilmen için çoğu kişinin istemesi gerekiyor. Ancak öyle açarlar, müdürle bir konuş istersen.

Öncelikle YKS sınavında okuduğun bölüme bakılmaz. TYT'yi herkes aynı oluyor ama AYT'yi alanına göre olursun. Senin önüne kitapçık verirler sende hangi bölümsen ona göre çözersin AYT'yi yani hangi bölümü seçersen seç hukuk okuyabilirsin ama şöyle bir şey var, sen sayısal seçersen ağırlıkla fizik kimya biyoloji göreceksin ki bu senin AYT de işine yaramayacak açığa geçmen mantıklı olur bu durumda ayrıca sözel dersleri öğrenmen zor olur çünkü okulda görmeyeceksin.

Peki okulda açtırabilirmiyiz çünkü 11. sınıfa daha çok var ve idare sözel bölüm açacaklarını söylemişlerdi.

Yeteri kadar öğrenci isterse açabilirler.
Şu an seçtiğiniz bölüm sadece hangi dersten haftada kaç saat alacağınızı belirliyor. Sınava başvururken, 12. sınıfın 2. döneminde, dilerseniz dilden dahi girebilirsiniz. Ayrıca hukuk için yerleştirme yapılırken Eşit Ağırlık sıralamasına bakılır.

Sözel bölüm açtırabilmen için çoğu kişinin istemesi gerekiyor. Ancak öyle açarlar, müdürle bir konuş istersen.

Etrafımda sözel bölüm isteyen görmedim çoğu çok fazla meslek olduğu için sayısali seçti bende bunu mantıksız görüyorum. Okul müdürü ile pazartesi konuşmayı denerim verdiğiniz bilgi için sağ olun.
Kardeşim hukuk okumak istiyorsan eşit ağırlığa geçeceksin. En çok hangi dersleri seviyorsun?

Tarih fizik İngilizce çok da olmasa Türk dili edebiyatı seviyorum.

Etrafımda sözel bölüm isteyen görmedim çoğu çok fazla meslek olduğu için sayısali seçti bende bunu mantıksız görüyorum. Okul müdürü ile pazartesi konuşmayı denerim verdiğiniz bilgi için sağ olun.

Tarih fizik İngilizce çok da olmasa Türk dili edebiyatı seviyorum.
Önemli değil.

Geri
Yukarı