10.sınıfta Anadolu lisesinden meslek lisesine geçilmeli mi?

noblewerewolf

Zeptopat
Daha fazla  
Anadolu lisesinde okuyorum ve derslere hiç çalışmıyorum son günlerde meslek lisesine geçip meslek öğrenip en azından meslek bilgimin olmasını istiyorum ama onların gördüğü dersleri görmedim ve 9.sınıf var, o dersleri nasıl yakalarım veya daha mı çok zorlanırım bir bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

Meslek lisesine geçerseniz berbat bir üniversitede hem hayatınızın hem de üniversite hayatınızın en kötü 2 yılını yaşarsınız. Net söylüyorum. Meslek liseleri liseden sonraki eğitime hazırlamaz sizi.

Doğru düşünüyorsun. Ortalık üniversite mezunları ile doldu her yere üniversite açtıkları için. Sonuç ne kaçı kendi bölümünde iş bulup çalışabiliyor? Avrupa'daki ülkelerde üniversite okunur evet ama geldiğimiz durumda okumak bence mantıksız.

Doğru düşünüyorsun. Ortalık üniversite mezunları ile doldu her yere üniversite açtıkları için. Sonuç ne kaçı kendi bölümünde iş bulup çalışabiliyor? Avrupa'daki ülkelerde üniversite okunur evet ama geldiğimiz durumda okumak bence mantıksız.
200 puanla girdiğin üniversitede sence bu çok normal değil mi? Türkiye'de "en az" ilk 30'daki bir üniversiteye girmediğin sürece kusura bakma da seni profesyonel bir kariyere başlatmazlar, ki az çok denk geliyorum bu tamamen öğrencinin azmine bakıyor üniversitede 2 sene veya 4 sene boyunca yatarsan ve sende çalışma yoksa tabii ki ileride iş bulmayı bekleme. Klasik türk öğrencisi.

Meslek lisesine geçerseniz berbat bir üniversitede hem hayatınızın hem de üniversite hayatınızın en kötü 2 yılını yaşarsınız. Net söylüyorum. Meslek liseleri liseden sonraki eğitime hazırlamaz sizi.
Meslek lisesi öğrencisi neden üniversite okusun ki? Meslek lisesi üniversite okumamak meslek eğitimi almak için yok mu zaten? Üniversite okuyacaksa Anadolu Lisesinde kalacak.

Meslek lisesi öğrencisi neden üniversite okusun ki? Meslek lisesi üniversite okumamak meslek eğitimi almak için yok mu zaten? Üniversite okuyacaksa Anadolu Lisesinde kalacak.
Ülkemizde Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi'nin ne olduğunu hala bilmeyenler var. Ben umutsuzlandırmamak ve bilgilendirmek için bunları yazıyorum.

Ne alaka berbat üniversite? Meslek lisesinde teknik ve meslek dal ayrımı var, eğer teknik dalına giderse yine aynı matematik, fizik, kimya görüyor. Evet biraz daha 0'dan öğreniyorsun fakat boş yapmışsın. YouTube'a gir bak binlerce adam meslek lisesi mezunu adamlar 200k sıralamalar yapıyorlar. Ha ama haklısın meslek lisesi hayatından bayağı zaman alır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesi öğrencisi neden üniversite okusun ki? Meslek lisesi üniversite okumamak meslek eğitimi almak için yok mu zaten? Üniversite okuyacaksa Anadolu lisesinde kalacak.

Meslek lisesine gidiyorum ve ünivertsite okuyacağım sadece matmematik,biyoloji,fizik gibi dersler görmediğimiz için dershaneye kayıt oldum yazın eksiklerimi tamamlıyıp üniversite sınavında da iyi puan almak için şu ana kadar girdiğim denemelerde de 300 330 arası puan çıkartıyorum ortalama.

Geri
Yukarı