Meslek lisesinden anadolu lisesine geçilmeli mi?

Jeasust

Hectopat
Daha fazla  
Ben tercih zamanında meslek lisesini seçmiştim. Şimdi sınıf arkadaşlarım bana diyor ki "OBP puanın 94, gidip meslek lisesine girmişsin. Daha güzel okullar var. O puanla daha iyi okullara gidersin."

Şimdi bahsettikleri lise anadolu lisesi ve normal kültür dersleri görülüyor. Şimdi sizce o okula nakil yapmalı mıyım? Meslek lisesini, ortamını, okulu hiç sevmedim. Bir de ders saatleri anadolu liselerine göre 1 ders saati daha fazla. Ancak ileride üniversiteye (metok muydu neydi adı) onun sayesinde daha kolay girebiliyormuşuz.

Sizce bu rezalet okulu çekip meslek lisesi mi okuyayım? Yoksa anadolu lisesine mi geçeyim? Şöyle diyeyim okulun daha 3. günü ve hiçbir şekilde motivasyonum olmadığı için hiçbir dakikadan zevk almıyorum. O kadar çok sınıfta kalan var ki okulda sorumluluk sınavı yapmaktan öğretmenler 3 gündür derslere giremiyor.

Bu arada hiçbir arkadaşım meslek lisesine gitmedi. Şu an çok iyi anlaştığım biri buldum ama o da nakil yaptırmış, kabul olsa "gideceğim" dedi. Yani sınıfta tek anlaştığım kişi de gidecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben gittim çok pişman oldum, ortamı olsun, öğretmenleri olsun, atölye dersleri olsun çok kötüydü haftanın 1 günü atöyle dersleri ile geçiyordu ve bu YKS öğrencisi için çok kötü bir durum, bana kalırsa geçebilirsin.

11.Sınıfta ne kimya ne biyoloji ne de matematik dersi gördük üstüne teknik lise olarak girmiştim , eğer sen AMP isen ve üniversite hedefin var ise bence geçmelisin.

O zaman Anadolu daha iyi bir tercih olur. Anadolu liselerinin temel hedefi üniversiteye hazırlamaktır zaten.

Ben gittim çok pişman oldum, ortamı olsun, öğretmenleri olsun, atölye dersleri olsun çok kötüydü haftanın 1 günü atöyle dersleri ile geçiyordu ve bu YKS öğrencisi için çok kötü bir durum, bana kalırsa geçebilirsin.
Evet, 9 saat atölye dersi biraz fazla. Zaten bu mesleği 4 sene de öğreteceksin. Neyin acelesi bu? Anlamadım gitti.

11.Sınıfta ne kimya ne biyoloji ne de matematik dersi gördük üstüne teknik lise olarak girmiştim , eğer sen AMP isen ve üniversite hedefin var ise bence geçmelisin.
Haftamın 4 günü atöyle dersleri ile geçiyor ve gayette yks için özel imkanları var, her lise aynı değil ama meslek liselerinin düşük puanlı anadolulardan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Haftamın 4 günü atöyle dersleri ile geçiyor ve gayette yks için özel imkanları var, her lise aynı değil ama meslek liselerinin düşük puanlı anadolulardan daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Yani OBP puanı 90 olanları alıyor. 97 puanla alanda var. Zorlasam belki girerim.

Geri
Yukarı