İnceleme 10 yıllık bir oyun - GTA V

Vuruş hissiyatı mı? Counter-Strike falan mı oynuyorsunuz. Kaç kere söyledim zaten GTA eğlence oyunudur. Gerçekçi bir şey beklemeyin diye. Zaten abarttığınız buradan belli. GTA IV'de mesela fizikleri aşırı abartılı arabayla bir yere çarpınca niko ön camdan fırlayıp şehir değiştiriyor. Neymiş araba yaylanıyormuş. Gerçek hayatta hiçbir araba o kadar yatmaz. GTA IV 28 milyondan fazla kopya sattı. GTA V 200 milyonu geçti. Sence GTA serisinden oyuncuların beklentisi ne? He bunları düşünen bir tek sizsiniz. Rockstar bir önce ki oyunda yaptıklarını yeni oyunda yapamıyor zaten. GTA VI'da fizikler konusunda GTA V'in iyileştirilmişi gibi bir şey olacak. Çıkınca GTA IV>gta VI demezsiniz umarım.

Senin vuruş hissiyati diye küçümsediğin şey zaten oyunun tamamı. Yani vuruş hissiyatı olmayinca teknik olarak anlami yok. Satiş miktarlari ise GTA Online çeşitliliğinin hatrına o da zaten sürekli güncelleme alan bir platform GTA 5 şu anda 2013'deki GTA değil o kadar güncelleme emeğine bir GTA V daha ortaya çıkardı. GTA VI dediğin oyunu da çıkınca göreceğiz. Eğer hikayesi veya oynanış hissiyatı GTA IV'den kötü olacaksa evet GTA IV, GTA VI'den iyi deriz yine. Hepsine ek olarak zaten GTA V fizik motoru GTA IV ile aynı, GTA IV aslında bir deneme tahtasıydı sırf GTA Vçıkarmak için GTA IV'ü feda ettiler.

Vuruş hissiyatı mı? Counter-Strike falan mı oynuyorsunuz. Kaç kere söyledim zaten GTA eğlence oyunudur. Gerçekçi bir şey beklemeyin diye. Zaten abarttığınız buradan belli. GTA IV'de mesela fizikleri aşırı abartılı arabayla bir yere çarpınca Niko ön camdan fırlayıp şehir değiştiriyor. Neymiş araba yaylanıyormuş. Gerçek hayatta hiçbir araba o kadar yatmaz. GTA IV 28 milyondan fazla kopya sattı. GTA V 200 milyonu geçti. Sence GTA serisinden oyuncuların beklentisi ne? He bunları düşünen bir tek sizsiniz. Rockstar bir önce ki oyunda yaptıklarını yeni oyunda yapamıyor zaten. GTA VI'da fizikler konusunda GTA V'in iyileştirilmişi gibi bir şey olacak. Çıkınca GTA IV>GTA VI demezsiniz umarım.

Bunca insan bir şey söylüyorsa bence bir bildiği vardır ya savunmanız için ücret mi teklif edildi bu nedir?

Bunca insan bir şey söylüyorsa bence bir bildiği vardır ya savunmanız için ücret mi teklif edildi bu nedir?

Hayır alakası yok benimki tamamen işsizlikten. Ama bütün portlara çıkmış GTA'ları oynayan ve bitiren biri olarak sadece en iyisinin hangisi olduğunu söylüyorum.

Hayır alakası yok benimki tamamen işsizlikten.

Size değildi yorumum konuyu açan kullanıcıya 3 sayfa öncesi ben de aynı şeyleri söyledim ama anlamak istemiyor olay arabayla yanlamak değil mantık olarak diğer yapılan oyun daha iyi olmalı üstüne koymalı biz de diyoruz ki bunda böyle böyle şu özellikler yok koyulmamış eksik kalmış oyun. 200 milyon satmasını konuşuyor bize enteresan. Dur GTA Online de araba modifiyeleyip gezeyim bari.

Size değildi yorumum konuyu açan kullanıcıya 3 sayfa öncesi ben de aynı şeyleri söyledim ama anlamak istemiyor olay arabayla yanlamak değil mantık olarak diğer yapılan oyun daha iyi olmalı üstüne koymalı biz de diyoruz ki bunda böyle böyle şu özellikler yok koyulmamış eksik kalmış oyun. 200 milyon satmasını konuşuyor bize enteresan.

Çok doğru.

Hikayesi çok kötü, kesinlikle karakterler ile duygusal bir bağ kurulamıyor. RDR 2 nin hikayesi, GTA V in hikayesinden 10 kat daha iyi. Oyunun eski olmasının bu konuda bir öneminin olduğunu düşünmüyorum.

Hikayesi çok kötü, kesinlikle karakterler ile duygusal bir bağ kurulamıyor. RDR 2'nin hikayesi, GTA V'in hikayesinden 10 kat daha iyi. Oyunun eski olmasının bu konuda bir öneminin olduğunu düşünmüyorum.

2018'e gitmeye gerek yok dediğiniz yine doğru, RDR2 GTA'nın üstüne koyabilmiş bir oyun. 2008 GTA 4 2005 GTA San Andreas 2001 Vice City bile daha derindi bizim için çünkü bir bağ vardı arada ama anlatamıyoruz anlamayacak sanırım. Neyse 200 milyon sattı :D Online'ı kasalım diye oyunu downgrade etmişler o kadar çok yazık potansiyel harcandı. Umarım GTA VI'da akılları başlarına gelir diyeceğim ama Online de parayı kırdılar pek sanmıyorum. Downgrade edilmiş bir oyunla karşılaşacağız yine. 2008 de çıkmış ilk Rage motoru kullanılmış oyunda optimize sıkıntısı ve o zamanın PCleri doğru düzgün oynatmadı diye linçlendi oyun. Her neyse en azından oynanış tan ve hikaye den anlayan kullanıcılar görmek içimi rahatlattı. GTA IV >GTA V

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Size değildi yorumum konuyu açan kullanıcıya 3 sayfa öncesi ben de aynı şeyleri söyledim ama anlamak istemiyor olay arabayla yanlamak değil mantık olarak diğer yapılan oyun daha iyi olmalı üstüne koymalı biz de diyoruz ki bunda böyle böyle şu özellikler yok koyulmamış eksik kalmış oyun. 200 milyon satmasını konuşuyor bize enteresan. Dur GTA Online de araba modifiyeleyip gezeyim bari.

Hocam benim anlatmak istediğimi ben herkese söyledim onu ne zaman anlayacaksınız siz? Hatta bir kullanıcı her oyunun kusurları vardır diye bir yorum atmıştı ve bende katılmıştım. Sanki Rockstar Games GTA V'i yaparken üstüne grafik dışında hiçbir şey koymamış gibi konuşmanız enteresan geliyor. GTA V GTA IV gibi fiziklere sahip olsaydı sence oyunun eğlencesi ve Online kısmı bu kadar oynanır mıydı? Bu oyun için dizayn seçimi Rockstar'ın bu şekilde olmuş bunu bir eksiklik olarak göremezsin. Kendin sevmezsin orası ayrı. Ben sizin zevkinize karışmıyorum GTA IV'ü bende seviyorum ama objektif olun birazcık.

Senin vuruş hissiyati diye küçümsediğin şey zaten oyunun tamamı. Yani vuruş hissiyatı olmayinca teknik olarak anlami yok. Satiş miktarlari ise GTA Online çeşitliliğinin hatrına o da zaten sürekli güncelleme alan bir platform GTA 5 şu anda 2013'deki GTA değil o kadar güncelleme emeğine bir GTA V daha ortaya çıkardı. GTA VI dediğin oyunu da çıkınca göreceğiz. Eğer hikayesi veya oynanış hissiyatı GTA IV'den kötü olacaksa evet GTA IV, GTA VI'den iyi deriz yine. Hepsine ek olarak zaten GTA V fizik motoru GTA IV ile aynı, GTA IV aslında bir deneme tahtasıydı sırf GTA Vçıkarmak için GTA IV'ü feda ettiler.
Hocam GTA IV severler tarafından bile oynanış olarak GTA V'in önde olduğunu söylemeleri bir gerçek hala neyi konuşuyorsunuz. Bana anlamıyor demeniz sizin de farklı olduğunuzu söylemiyor. Oynanış hissiyatından kastın aracın yere yapışması ise daha farklı mekanikleri de göz önünde bulundurman lazım. Hala gerçekçilik ve abartı takıntınız devam ediyor. Evet GTA VI oynanış olarak RDR2'den bile iyi olacak ama aşırı gerçekçi değil.

Hikayesi çok kötü, kesinlikle karakterler ile duygusal bir bağ kurulamıyor. RDR 2 nin hikayesi, GTA V in hikayesinden 10 kat daha iyi. Oyunun eski olmasının bu konuda bir öneminin olduğunu düşünmüyorum.
RDR2 ve GTA San Andreas'ın hikayesi bence de GTA V'in hikayesinden iyi. Burada kast ettiğim şey görevler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı