Sürprizbozan GTA 4'ün kötü bir oyun olması

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Herkesin öve öve bitiremediği GTA 4'ü bugün bitirmiş bulunmaktayım. Evet bu oyunun gerçekten iyi bir hikayesi var ama oyun aşırı derecede uzatılmış. 30 saatlik ana hikayenin belki de 20 saati boş boş sıkıcı görevlerden ibaret. Oyunun hikayesindeki saçma kısımlara geleceğim, roman bu oyundaki önemli karakterlerden birisi değil mi? Adam bildiğin sadece oyunun başında ve sonunda çıkıyor. Michelleye gelelim, michelle bir ajan çıkıyor sonra da bir daha michelleyi göremiyoruz. Ne oldu ne bitti hiçbir şey anlaşılmıyor. senaryoda aşırı kopukluklar var. Oyunda asıl amaç para kazanmak ama nerede harcayacağız? Para harcayacak hiçbir yer yok oyunu bitirdiğimde 500.000 dolarım vardı. Gelelim oyunun teknik kısmına oyunun araba sürüşünü çok övüyorlardı çok gerçekçi vesaire diyerek. Bunu diyenler acaba hayatında hiç balon gibi sallanan araba gördümü merak ediyorum. Ayrıca gta serisinin ana odağı gerçekçilik değil eğlencedir. Oyunun atmosferi mide bulandırıyor. Ayrıca şunada değineceğim oyunda neden bu kadar problem var? Oyunu açarken ayrı sorun bitirken ayrı sorun var. Oyunun sonundaki helikopter görevinde ne yaparsanız yapın bug oluyor bunun çözümü var ama neden bu sorunu çözmüyorlar? Ben oyuna para veriyorsam sorunsuz bir deneyim edinmeliyim değil mi?
Kısacası GTA 4, oyun bulamadıysanız oynanır fakat kesinlikle yorumlara aldanıp beklentiye girmemeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Araç süspansiyon fiziklerine laf ettirmem, şehir arabası gibi hissetiriyor. Sen hayatında önden çekişli aile arabasıyla 90 derece kır bakalım direksiyonunu (denemeyin), yaylanma var mı yok mu gör :D
150 saat Assetto var, keyif veriyor yanu bana bile.

Son düzenleme:
Bir kere ilk cümleden patladın. GTA IV’ü öven kim? Bana göster hele. En eleştirilen GTA oyunu. Ayrıca övenlerin yanaklarından öpüyorum. Oyun zevkinden iyi anlıyorlarmış. Ben de yersiz eleştirilere rağmen şans verdim, üstelik GTA V’ten sonra. En sevdiğim ve beğendiğim GTA oyunu oldu çıktıktan 15 yıl sonra oynamama rağmen. Optimizasyon çöp orası ayrı.

Herkesin öve öve bitiremediği GTA 4'ü bugün bitirmiş bulunmaktayım. Evet bu oyunun gerçekten iyi bir hikayesi var ama oyun aşırı derecede uzatılmış. 30 saatlik ana hikayenin belki de 20 saati boş boş sıkıcı görevlerden ibaret. Oyunun hikayesindeki saçma kısımlara geleceğim, roman bu oyundaki önemli karakterlerden birisi değil mi? Adam bildiğin sadece oyunun başında ve sonunda çıkıyor. Michelleye gelelim, michelle bir ajan çıkıyor sonra da bir daha michelleyi göremiyoruz. Ne oldu ne bitti hiçbir şey anlaşılmıyor. senaryoda aşırı kopukluklar var. Oyunda asıl amaç para kazanmak ama nerede harcayacağız? Para harcayacak hiçbir yer yok oyunu bitirdiğimde 500.000 dolarım vardı. Gelelim oyunun teknik kısmına oyunun araba sürüşünü çok övüyorlardı çok gerçekçi vesaire diyerek. Bunu diyenler acana hayatında hiç balon gibi sallanan araba gördümü merak ediyorum. Oyunun atmosferi mide bulandırıyor. Ayrıca şunada değineceğim oyunda neden bu kadar problem var? Oyunu açarken ayrı sorun bitirken ayrı sorun var. Oyunun sonundaki helikopter görevinde ne yaparsanız yapın bug oluyor bunun çözümü var ama neden bu sorunu çözmüyorlar? Ben oyuna para veriyorsam sorunsuz bir deneyim edinmeliyim değil mi?
Kısacası GTA 4, oyun bulamadıysanız oynanır fakat kesinlikle yorumlara aldanıp beklentiye girmemeniz gerekiyor.

Kesinlikle katılıyorum. Sadece fiziklerinden dolayı oyunu GTA 5'ten üstün görenler var. Ki ben hiçbir zaman GTA 4'ün fiziklerini iyi bulmamışımdır, bence fazla abartı. Ayrıca evet, GTA 4 kötü bir oyun. Hem fizik, hem optimizasyon, hem senaryo olarak. Oyunun atmosferi bu kadar da boğucu olmaz yahu. Oyunun üstüne kahve dökmüşler gibi duruyor.

Ben de iki kez bitirdim oyunu. Haklısınız çok boğuk renksiz bir atmosferi ve berbat bir optimizasyonu var oyunun. O helikopter görevinde bug olduğunu öğrenene kadar çıldırmıştım üstelik oyunum korsan da değildi. İyi bir bilgisayarda bile orta grafiklerde 60 fps ancak görebiliyordum kaldı ki oyun 2008'de çıkan bir oyun. TBOGT DLC'sini oynamanızı tavsiye ederim ana oyundan daha zevkli zannımca.

Oyun eski, portları da rezalet, doğrudur lakin ben asla kötü bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Zamanına göre gayet de güzel bir oyun. New York'ta geçen bir oyunu GTA V gibi rengarenk yapamazlardı. Önce atmosfere, sonra hikayesine ters. Amerikan rüyasını yerden yere vuran bir oyunu öyle bir görsellikle anlatmaları komik olurdu. Hikaye anlatıcılığı olarak bence iyi bir oyun. Fizikleri zaten şu ana göre bile çok iyi. Çıktığı zamana kıyaslarsak, kötü bir oyun denemez bence. Günümüzde biraz sönük kalıyor, doğrudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı