%100 Disk Kullanımında Kasma Sorunu

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Merhaba, bilgisayarımda Windows 10 64 bit yüklü. Oyunlarda, hatta tarayıcıda gezerken bile disk kullanımı %100'e çıkıyor. Çıktığı sırada ise fare ve klavyede takılmalar meydana geliyor. Bu disk kullanımını nasıl normal haline getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bildiğim kadarıyla HDD ile windows kulnanan hemen herkesin başına gelen bir sorun. Ben de önceki laptopumda aynı sorunu yaşamıştım zaman zaman.. Düzeltmek için herhangi kesin bir yol bilmiyorum ama ben sistem antivirüs taraması ya da güncelleme yaparken pc de acil bir işim yoksa müdahele etmiyordum ve kullanmıyordum. Bu gibi rutin windows 10 işleri bittiğinde sorunu yaşamadan kullanmaya devam ediyordum.

Kesin olarak çözüm SSD upgrate yapmaktan geçiyor sanırım.

Windows 10 da %100 disk kullanma sorunu HDD'lerde bu şekilde çözülüyor. Varsayılan olarak bu ayar açık. Siz bu ayarı kapatırsanız sorununuz çözülebilir. Bilgisayarım - Yerel Disk C- Özellikler - Araçlar - En iyi Duruma Getir yolu ile ulaşabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• asdasd.png
    asdasd.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 623
Windows 10 da %100 disk kullanma sorunu HDD'lerde bu şekilde çözülüyor. Varsayılan olarak bu ayar açık. Siz bu ayarı kapatırsanız sorununuz çözülebilir. Bilgisayarım - Yerel Disk C- Özellikler - Araçlar - En iyi Duruma Getir yolu ile ulaşabilirsiniz.
Dediğinizi yaptım kapattım inşallah düzelir birde arada bir CPU %100e çıkıyor onuda çözebilsem Windows 10 kral olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı