ibr4him3nes

Decapat
Herkese hayırlı ramazanlar,
Benim internet 100 Mbps ama Steam'de falan oyun indirirken aniden 1-2'ye düşüyor, bazen 30-40 dk bazen 10 dk bazen birkaç saniye öyle kalıyor sonra tekrar yükseliyor ama maksimum birkaç dakika yüksek hızda kalıyor. Bu duruma nasıl bir çözüm bulabilirm beni aydınlatırsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-17 001358.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-17 001358.png
    185 KB · Görüntüleme: 42
Herkese hayırlı ramazanlar,
Benim internet 100 Mbps ama Steam'de falan oyun indirirken aniden 1-2'ye düşüyor, bazen 30-40 dk bazen 10 dk bazen birkaç saniye öyle kalıyor sonra tekrar yükseliyor ama maksimum birkaç dakika yüksek hızda kalıyor. Bu duruma nasıl bir çözüm bulabilirm beni aydınlatırsanız sevinirim.
Steam Ayarları'nda İndirmeler kısmından buranın ssini atar mısın?

1710624226168.png

Sorun modemle de alakalı olabilir. Bende bazen yavaş çalışıyor veya internet bağlantısı gidiyor.

Modem bozuktur demiyorum, yanlış anlaşılmasın. İnternet sağlayıcı servisinden yardım alarak yapmayı dene bir de arkadaşların dedikleri olmuyorsa. Her şey siteden kaynaklı olmayabilir. O yüzden servis sağlayıcı demek istedim.

İyi Sosyaller.

Steam ayarları'nda indirmeler kısmından buranın ssini atar mısın?

Eki Görüntüle 2142919

Buyur reis.

İndirme bölgesinden başka şehir seçip denediniz mi hiç?

Yok denemedim deneyeyim bakalım.

Sorun modemle de alakalı olabilir. Bende bazen yavaş çalışıyor veya internet bağlantısı gidiyor.

Modem bozuktur demiyorum, yanlış anlaşılmasın. İnternet sağlayıcı servisinden yardım alarak yapmayı dene bir de arkadaşların dedikleri olmuyorsa. Her şey siteden kaynaklı olmayabilir. O yüzden servis sağlayıcı demek istedim.

İyi sosyaller.

Servis sağlayıcım ile de bağlantı kurdum internet hız testi yaptırdılar değerler zaten attığım SS de olduğu gibi olması gerektiği şekilde çıkınca sorunun onlarla alakalı olmadığını söylediler. Size de iyi sosyaller :)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-17 004119.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-17 004119.png
    136,8 KB · Görüntüleme: 13
Buyur reis.

Yok denemedim deneyeyim bakalım.

Servis sağlayıcım ile de bağlantı kurdum internet hız testi yaptırdılar değerler zaten attığım SS de olduğu gibi olması gerektiği şekilde çıkınca sorunun onlarla alakalı olmadığını söylediler. Size de iyi sosyaller :)
Hangi şehirde oturuyorsun, indirme bölgesini Ankara veya İzmir yapabilirsin hangi sunucuya en yakınsan. Bir de İndirme Önbelleğini temizle.

Netspeed'de sorunlar var maalesef bende sitelere falan erişemiyordum oyunlarda sunucu hatası veriyordu Twitch'te videolar açılmıyordu VPN ile dene.

Geri
Yukarı