Çözüldü 100 Mbps internette indirme hızı 80 MB/s oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gemmo

Centipat
Merhaba. TurkNet 100 Mbps internet kullanıyordum ve normalde Steam'de 10 MB/s civarlarında indiriyordu. Bugün oyun indirirken 80 MB/s indirdiğini fark ettim. Speedtest'teki sonuçlar normal. Bu sizce niye böyle oldu?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-06 132549.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-06 132549.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 109
  • Ekran görüntüsü 2023-05-06 132651.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-06 132651.png
    47,2 KB · Görüntüleme: 99
Çözüm
Mbps/sn gösteriyor şu anda. Ayarlar > indirmeler > indirme hızını saniyede bit cinsinden göster'i kapatın.
Merhaba. TurkNet 100 Mbps internet kullanıyordum ve normalde Steam'de 10 MB/s civarlarında indiriyordu. Bugün oyun indirirken 80 MB/s indirdiğini fark ettim. Speedtest'teki sonuçlar normal. Bu sizce niye böyle oldu?
Yarım saat önce aynı olayı bende yaşadım. Ancak indirme hızına bakarsanız 10mb/s ile artıyor alt kısımda. Steam kaynaklı bug olduğunu düşünüyorum.

Mbps/sn gösteriyor şu anda. Ayarlar > indirmeler > indirme hızını saniyede bit cinsinden göster'i kapatın.
mb/s yazıyor hocam dikkatli bakın. Aynı durumu bende yaşıyorum türknet kullanıcısıyım. Türknetten veya steamdan kaynaklı bir sorun var bence.

Artı -2 Eksi
Yarım saat önce aynı olayı bende yaşadım. Ancak indirme hızına bakarsanız 10mb/s ile artıyor alt kısımda. Steam kaynaklı bug olduğunu düşünüyorum.

mb/s yazıyor hocam dikkatli bakın. Aynı durumu bende yaşıyorum TurkNet kullanıcısıyım. TurkNet'ten veya Steam'den kaynaklı bir sorun var bence.

Steam küçük b'yi Mbps olarak tanımlamış dediğim ayarı yaparsanız, Mb/sn yerine MB/sn olarak değişeceğini ve hızın normale döneceğini görürsünüz. Aynı sorunu ben de yaşadım.

Bu hızda indirseniz yaptığınız indirme 54 değil, 7 dakika sürerdi. 37.000/11/60 işleminden yaklaşık 11 MB ile indirdiğiniz anlaşılıyor.

Artı -2 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı