100 MBPS VDSL vs 100 MBPS Fiber | Türknet VS Millenicom

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
adadadada.png

İyi günler. Bulunduğum adresi sorgulayınca hem Türknet'te hem de Millenicom'da 100 MBPS Fiber altyapı var gözüküyor. Benim bildiğim kadarıyla hem Türk Telekom'un hem de SuperOnline'ın fiber altyapısı bulunuyor.

Bildiğiniz üzere Türknet 100 MBPS VDSL interneti 85 TL'ye veriyor. Millenicom ise 100 MPBS Fiber interneti 110 TL'ye veriyor. Şu anda Türk Telekom'un 35 MBPS Download, 3 MBPS Upload "Fiber" paketini 115 TL'ye kullanıyorum. Bunun yerine başka bir sağlayıcıdan daha yüksek hız almak istiyorum. En çok ismini gördüğüm firma bu ikisi oldu. Ancak karşıma VDSL kavramı çıktı. Türknet'in Millenicom'dan ucuz olması nedeni VDSL internet vermesiymiş. VDSL ile Fiber arasında ne gibi farklar olur? Şu anda Fiber kullandığımdan dolayı VDSL'e geçmeye korkuyorum. Ping'im Fiberdeki gibi sabit ve düşük olur mu? Fibere göre VDSL'in ne dezavantajları/avantajları var? VDSL'de mesafe uzayınca internet hızı düşüyor deniliyor, bu doğru mu? Evim şehir merkezinden uzak. Yani 100 MBPS paket alsam bile 100 MBPS internet alamam mı?

Ve nihai soru : 100 MBPS VDSL internet süren Türknet'i mi tercih etmeliyim yoksa +30 TL'yi verip 100 MBPS Fiber internet sunan Millenicom'u mu tercih etmeliyim?

Son düzenleme:
Kesinlikle TurkNet. Sadece 85 TL'ye 100 Mbps almak + modem kira ücreti vermemek.. Söylenecek fazla şey yok bence. Tek eksisi müşteri hizmetlerinin olmaması olabilir fakat fiber internette sıkıntı yaşaman çok düşük olasılıkta.

5 yıldır Millenicom'u kullanıyorum Fiber olarak hiçbir eksisini görmedim. 5 yıl içinde kopukluk yaşamadım. Alt yapı çalışması yapacakları zaman da 1-2 gün önceden saatini, gününü söylüyorlar. Hız olarakta GRAM sorun yaşatmıyor. 50MPBS paketi kullanıyorum 7-8 MBPs indirme hızına ulaşıyorum

Yok yok. İnternet hakkında hiçbir şey bilmiyorum :) Lazım oldu öğrenmeye geldim.

O zaman tavsiyeniz Türknet midir? Taahhüt olmaması güzel bir artı. Eğer sorun yaşarsam tekrar Türk Telekom'a dönmeyi düşünebilirim. Ayrıca 120 TL cayma bedeli de ödüyorlarmış...

Tabii ben internette yazanların yalancısıyım. Bu, bilgisayarı "Aha i7" diyerek almaya benziyorsa bilgilendirin lütfen :D
5 yıldır Millenicom'u kullanıyorum Fiber olarak hiçbir eksisini görmedim. 5 yıl içinde kopukluk yaşamadım. Alt yapı çalışması yapacakları zaman da 1-2 gün önceden saatini, gününü söylüyorlar. Hız olarakta GRAM sorun yaşatmıyor. 50MPBS paketi kullanıyorum 7-8 MBPs indirme hızına ulaşıyorum
Türknet'in üzerine +30 TL'yi vermeme değer mi? Açıkcası gerçekten gerekli değilse fazladan parayı vermek istemiyorum.

Geri
Yukarı