70 kiloyum ama zayıf görünüyorum

Kendinize günlük kalori alımınızı hesaplayıp ona göre bi tık fazla alıp ve protein değer yüksek sağlıklı bir diyet yapıp artı olarak spor yapabilirseniz bu sorunu çözebilirsiniz sanırım.

Yani iskeletor zargana falan diyorlarmış öyle şahıslar için dedim ben.
Doğal spor yapın karbonhidrat protein yağ dengesini koruyarak kilo alın başkada bir şey gerekmez.
Sağolun hocam yorumlarınız için.

Kendinize günlük kalori alımınızı hesaplayıp ona göre bi tık fazla alıp ve protein değer yüksek sağlıklı bir diyet yapıp artı olarak spor yapabilirseniz bu sorunu çözebilirsiniz sanırım.
Deneyim hocam pek anlamıyorum bu işlerden ama.

Sağolun hocam yorumlarınız için.

Deneyim hocam pek anlamıyorum bu işlerden ama.

Hocam bende %100 anlamadığım için size bir diyet tarzı bir şey sunmak pek istemedim, araştırarak bu konu hakkında az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Olay şu aslında bildiğim kadarıyla; günlük alman gereken kalorinin üstünde kalori alınca otomatik kilo alırsın, aynı şekilde tersini yaparsan zayıflarsın ve bu kilo almanın 2 şeyi var, biri sağlıksız kilo almak, biri sağlıklı kilo almak, sağlıksız olan yağ, şeker vb. besinler tüketilerek kilo almak, sağlıklısı dengeli bir diyet ile günlük almanız gereken kalorinin üstünde bir miktarda alarak kilo almak. Başka bir şekil ise dediğim gibi protein değer yüksek bir besin programı ile spor yaparak kas kütlesi ile de bu kiloyu kazanabilirsiniz, siz yazdığınıza göre biaz daha iri görünmek istediğiniz söylemişsiniz anladığım kadarıyla, yani sizin için dediğim gibi protein değeri yüksek bir besin programı ile spor yapıp kas kütlesi kazanırsanız istediğini elde edebilirsiniz diye düşünüyorum, tabii hemen olmayabilir. Daha önce diyet programı vs. yazmadığım için size bunun için böyle bir şey önermeye çekiniyorum. @serhatcandev.

Son düzenleme:
Hocam bende %100 anlamadığım için size bir diyet tarzı bir şey sunmak pek istemedim, araştırarak bu konu hakkında az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Olay şu aslında, günlük alman gereken kalorinin üstünde kalori alınca otomatik kilo alırsın diye biliyorum.
Mantık olarak öyle ama pek ayarını tutturamıyorum diyelim :)

Geri
Yukarı