10400F'ten AMD'ye geçilir mi?

Rowns

Centipat
Daha fazla  
Prime H510M-A anakartim ve 10400F im var. 3200TL'ye alıcı çıktı ikisine sizce satıp AMD'ye geçmeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciden gücünü alan oyunlar dışında bence devasa performans farkları göreceğinizi zannetmiyor, şahsi fikrim ben olsam bir süre daha idare edip ya Intel 13. nesile ya da AM5 platformuna geçiş yapardım.

İşlemciden gücünü alan oyunlar dışında bence devasa performans farkları göreceğinizi zannetmiyor, şahsi fikrim ben olsam bir süre daha idare edip ya Intel 13. nesile ya da AM5 platformuna geçiş yapardım.
Hocam Intel 14. nesilde yine soket değiştirecek. O yüzden AM5 daha mantıklı.

Zamanında 10400F+B/H serisi anakart almak başlı başına bir hataydı fakat söyleyince ben kötü oluyordum.

5600/5600X bu modellerden aşağıda kalan bir işlemci alacaksan platform değiştirmek için girdiğin masrafa ve uğraşa değmez.

Eğer sabredebilirsen DDR4 sistemini satıp DDR5 AM5 platformuna geçebilirsin direk, uzun ömürlü olur.

Zamanında 10400F+B/H serisi anakart almak başlı başına bir hataydı fakat söyleyince ben kötü oluyordum.

Değildi fiyatları çok uygundu. Ek olarak rakibi 3600'den oyunlarda çok daha iyi bir işlemci 10400F.

Z490 ve hızlı RAM ile test ederseniz evet çok daha iyi. Fakat gidip o kadar masrafı yapıyorsanız o noktada ucuzluğu kalmıyor zaten.

Evet RAM ile daha da performansı artıyor lakin 2666MHz ile kullansanız dahi 3600'den oyun performansı daha iyiydi hem de çok daha uygun fiyata. Termali saymıyorum bile.

Geri
Yukarı