11.000 TL Casper Excalibur E800 Alınır mı?

Sana mı kaldı insanları yargılamak, senin zaten ne kadar bu konuda cahil olduğun ortada. Ayrıca her şeye bir cevap ayarlaman ve güya ki her tecrübeyi edinmiş gibi kendini göstermen insanı bi güldürüyo açıkcası. Şimdi sen çocuk gibi hep kendi egonu tatmin etmek istiyorsundur. Git biraz Hardware hakkında araştırmalar yap, bilgi edin ve bilmeden tartışma kimseyle ha tabi ki Hardware`nin ne olduğunu biliyorsan.
Ben sana gerekli yanıtları verdim. Benim hakkında düşündüklerinin benimle hiçbir alakası yok.
@KralGS, mesela sen şimdi haddini aşmış oluyorsun. Neden mi? E çünkü sadece konuduşına çıkan sensin. Diğer tartışmalar konuyla alakalı olduğundan pek sorun teşkil etmiyor.
Anlayacağın mesefali olduktan sonra her konu tartışılabilir.

@marcspector9 ve @PC Uzmanı, herkesin haklı bir tarafı vardır, iyisi mi burada kesmeli ve daha fazla uzatmamalı :)
Bu kasayı almak konu sahibinin işine geliyor ise pekala alanilir, biz önerilerimizi- düşüncelerimizi sunduk, gerisi kendisine kalmış artık.
Buna katılıyorum hocam. Tartışma yaşamış olsak da; sonuçta burası forum sitesi. Tartışmayı saygı çerçevesinde; birbirimizle konuşarak geçirdiğimiz vaktin hakkını birbirimize helal ederek tartışmayı neticesine kavuşturmalıyız kanısındayım.

11 bin tl vermeyi düşünüp kendi eliyle sistem kurmaktan aciz olmak çok güzel olması gerek. Casper'ın adı geçen A4 sayfası dahi alınmaz.

Önce bir sistemi inceleyin ve öyle karr verin. Herkes ön yargılı diye sizde öyle davranmayın.

Bunun sadece adı Casper, sadece adı...

Sistemi inceledim. Özellik olarak gayet makul bir sistem. Fakat içerisinde bulunan parçaların markaları belirtilmemiş sanırım. Belkide ben göremedim bilemiyorum. Sizinde bildiğiniz gibi her markanın kendine ait bir yapısı var ve bunlardan ötürü bazı markaların bazı parçalarında ısınma sorunu gibi kasma sorunu gibi vb. bir takım kronik sorunlar olabiliyor. Zaten kullanıcılar PC toplarken diğer kullanıcıların tecrübe edindikleri bir takım olumsuzlukları baz alarak sistemlerine o markanın parçasını dahil ediyorlar yada etmiyorlar. Bence böylesine büyük bir mebla için önemli bir faktör. Öte yandan olası bir sistem yada parça arızası sorunu ile karşılaşırsanız Casper ile muhattap olmak zorunda kalacaksınız ki ne kadar sıkıntılı olduğu bir çok kişi tarafından biliniyor. Bence böyle büyük meblalarda sistem toplarken hazır sistemlere değilde kişinin kendi toplaması yada bilen kişilerden yardım alması daha makul. Zaten bu platformda da bunun için var. Ama kuşkusuz insanların kendi seçimi kendi parası. İsteyen istediğini yapar. ;)

Bu parçaları normal topladığınızda bile 8000-9000TL gibi bir fiyat çıkıyor. Üstüne bir de led ekleyip en önemlisi de custom sıvı soğutma eklemeniz gerek. Ekran kartının sıvı soğutma bloğu arka plakasıyla birlikte zaten yaklaşık 500TL gibi bir rakama denk geliyor. Arkadaşlar ise 200TL'lik işlemci soğutucuyu örnek gösteriyorlar.
@er36po hocamın dediği doğru. Bu fiyata custom sıvı soğutmalı 1080 SLI sistem imkan yok toplanamaz. Tek 1080 ile de Custom sıvı soğutma kurmak zahmetli ve fazlasıyla pahalı bir iş.
İşin özüne gelirsek, bence parasını hakeden bir sistem.

Benim de Casper tavsiye edeceğim aklıma gelmezdi ancak;
Bu sistem alınır. Şöylesi böylesi yok. İlk ve son kez Casper öneriyorum. (y)

Yok hani, bakınca alınmayacak bir tarafı yok, niye adamların hakkına gireyim, dimi? (y)

Sistemi inceledim. Özellik olarak gayet makul bir sistem. Fakat içerisinde bulunan parçaların markaları belirtilmemiş sanırım. Belkide ben göremedim bilemiyorum. Sizinde bildiğiniz gibi her markanın kendine ait bir yapısı var ve bunlardan ötürü bazı markaların bazı parçalarında ısınma sorunu gibi kasma sorunu gibi vb. bir takım kronik sorunlar olabiliyor. Zaten kullanıcılar PC toplarken diğer kullanıcıların tecrübe edindikleri bir takım olumsuzlukları baz alarak sistemlerine o markanın parçasını dahil ediyorlar yada etmiyorlar. Bence böylesine büyük bir mebla için önemli bir faktör. Öte yandan olası bir sistem yada parça arızası sorunu ile karşılaşırsanız Casper ile muhattap olmak zorunda kalacaksınız ki ne kadar sıkıntılı olduğu bir çok kişi tarafından biliniyor. Bence böyle büyük meblalarda sistem toplarken hazır sistemlere değilde kişinin kendi toplaması yada bilen kişilerden yardım alması daha makul. Zaten bu platformda da bunun için var. Ama kuşkusuz insanların kendi seçimi kendi parası. İsteyen istediğini yapar. ;)
Bide parası olup toplayamayanlar var.

Yahu zaten bu forumda kimse bu paraya hayatta bunu almaz. Ama parasını hak eden bir ürüne ne olursa olsun iftira atamam.

Ya bence kötü değil gibi. Anakart MSI, RAM'ler Crucial, PSU FSP, işlemci zaten i7 6700K, Custom Sıvı Soğutma var ki bu soğutmanın parasını geçtim işçiliği vs. uzun iş, orjinal Win10 falan güzel ya bence. Ama bence SDN'deki arkadaşlar konuya tamamen hakim değil gibi, bilmiyorum bana öyle geldi galiba. Alınabilir ya mouse, klavye falanda varmış, tak fişe kullan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı