11. sınıfa geçince ne yapmak gerekiyor?

kharberd

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Biliyorsunuz ki pandemi döneminde 1.5 sene süren ve belki de halen sürmeye devam edecek uzaktan eğitim sürecinden geçtik. 9. sınıf öğrencisiyken pandemi başladı ve 11.sınıfa geçiyorum halen sürüyor. Uzaktan eğitimde neredeyse hiçbir şey anlayamadım yani konuların isimlerini bile (birçoğunun) hatırlamıyorum. 96 ortalamayı yakaladım lakin gerçekten bir şeyler öğrendiğimi zannetmiyorum. Matematiğim orta 2'den bu yana kötü (sayıısalım iyi değil.) 9-10. sınıflar zaten heba oldu... Ne yapmam gerek? Matematiği kesinlikle halletmem gerek üniversite de hukuk fakültesi hedefim. Şu an 6. sınıf matematik konularına bakıyorum, konu anlatımları ve testler çözmeye çaşlışıyorum (1 haftadır.) Bu şekilde 7-8-9-10. sınıfları da geçeyim mi, ya da bu kadar yığınla konuyu sabırla nasıl halledebilirim? Her türlü taktiği, öneriyi, kitap, sayfa, kanal, video, makale vs. önerilerinizi bekliyorum dostlar. Şimdiden teşekkürler.

Düzgün yayınları seç (bilgi sarmalı, apotemi, 3D gibi).
Konuların anlatımı YouTube üstünde var konu anlatımı izle bitirdikten sonra testini çöz.

Pekala. Ortaokul matematiğim kötüydü demiştim. Ve şu an 6.sınıf konularına çalışıyorum, zaman kaybı mı?

Evet, antrenmanlar ile matematik al temelden çözmeye başla.
Ben çözüp bitirdim işime yaradı.

Teşekkürler. Liseye giriş sınavı'nda matematik beni batıran ders olmuştu her dersten Max 3-4 yanlışım vardı ve matematikten 8 net yapmıştım, sizce bu önerdiğiniz kitapları çözerek vs. üniversite. Sınavında kaç nete kadar çıkabilirim?

Teşekkürler. Liseye giriş sınavı'nda matematik beni batıran ders olmuştu her dersten Max 3-4 yanlışım vardı ve matematikten 8 net yapmıştım, sizce bu önerdiğiniz kitapları çözerek vs. üniversite. Sınavında kaç nete kadar çıkabilirim?

Antrenmanlar ile matematik temel geliştirme kitabı.
Net artırır 2-3 ama, asıl olayı bu kitabı çözdükten sonra ileriye çözeceğin konularda zor yaşamamak olacak.
Ortaokul ve kötü temelini ortadan kaldıracak.

Kardeşim biz nereden bilelim senin kaç nete çıkacağını? Ya çalış işte, binlerce etken var koskoca 2 sene var. Bazen çok saçma sorular soruyorsunuz.
Antrenmanlar ile matematik temel geliştirme kitabı.
Net artırır 2-3 ama, asıl olayı bu kitabı çözdükten sonra ileriye çözeceğin konularda zor yaşamamak olacak.
Ortaokul ve kötü temelini ortadan kaldıracak.
Ekstra olarak konuları bitirdikten sonra 1 hafta da bir bitirdiğin konulara göz gezdir unutmazsın.

Kardeşim biz nereden bilelim senin kaç nete çıkacağını? Ya çalış işte, binlerce etken var koskoca 2 sene var. Bazen çok saçma sorular soruyorsunuz.

Ekstra olarak konuları bitirdikten sonra 1 hafta da bir bitirdiğin konulara göz gezdir unutmazsın.

Dostum burada soruyu sorarken genelde bu kitap ile ilgili çalışanların ne kdar net artışı gözlemlediğine dair bilgi almaktı. Ama haklısın yapacağım net diğer etkenlere de bağlı.

Geri
Yukarı